Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
triple_ex 

SOGI: 765

MASTER
Natural Freak


test: PowerXsport
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1759
  Wysłany: Wto Gru 22, 2009 7:26 am   Do sprawdzenia  

Witam panowie, znowu tu mieszam z dieta

bilans kcal wyszedl taki:

białko 3x95=285x4=1140
wegle 4x95=380x4=1520
tluszc 95x1,5= 142,5x9=1282,5

zanizylem troche wegli, zeby zejsc z poziomem bfu ;)

wiec tak:

Rano jako pierwszy posilek leci

Oczywiscie kurczak przemiennie z wolowina, ale pisze tylko jedno zeby nie mieszac

I.
10g bcaa
200g bialka jaj
4 zoltka
100g platki owsiane
50g rodzynki

II.
300g piers z kurczaka
100g warzywa

TRENING

III.
100g ryz bialy
300g piers z kurczaka
100g warzywa

IV.
150g ryż brązowy
300g piers z kurczaka
100g warzywa

V.
50g odzywka bialkowa
50ml oliwy z oliwek

VI. i w tym punkcie jest pytanie, bo to posilek ktory jem przychodzac po pracy i są dwie opcje

albo
100g twaróg póltlusty (poltlusty z tego wzgledu ze jest najmniej przetworzony.. podobno )
50g bialka jaj
30ml oliwy

albo
100g piersi z kurczaka
100g warzyw

i dopiero po tym posilku jakas godzinka zjesc twarog itp ?

schemat diety jest podany przy dniu jak mam prace od poludnia i trening rano, jak trening wieczorem no to schemat dopasowuje pod trening wieczorny
co myslicie ?
 
 
       
donpitbull

SOGI: 3289

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 1651
  Wysłany: Wto Gru 22, 2009 11:09 am     

Czemu w przed treningowym nie masz ryżu, a w IV masz, aż 150g?
Jak chcesz zejść trochę z bf to daj węgle w pierwszym posiłku, przed i po treningu, później są już zbędne.
W VI posiłku możesz dać jakąś rybkę, a po nim dopiero twaróg.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
 
 
       
Repro 

SOGI: 467

zawodowiec

Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 467
Skąd: Poznań
  Wysłany: Wto Gru 22, 2009 12:08 pm     

IV posilek zamien z II
_________________
hard trainin every day

new day, same shit
 
 
       
thegame 

SOGI: 182

świerzak


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 182
  Wysłany: Wto Gru 22, 2009 4:13 pm     

Brązowy ryż daj do przed treningowego
_________________
Nie chodzi o to żeby podnosić tonę, tylko o to żeby wyglądać jakby się podnosiło dwie
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Wto Gru 22, 2009 6:56 pm     

godzine do poltorej przed tr. zjedz 100g ryzu brazowego... przed tr. weglowodany zlozone to najlepszy wybor... do potreningowego zaleznie czy konczysz aerobami czy koncyzsz na silowce... po wysilku beztlenowym czy nawet po wejsciu w 4- beztlenowa strefe tzw fosfagenowa, ktory towarzyszy skrajnym treningom silowym z mala iloscia powtorzen... nalezy przyjac weglowodany proste czyli bialy ryz wraz z pelnowartosciowym zrodlem bialka miedzy 30-60minut po treningu aby wykorzystac tzw.: "okno anaboliczne"...

jezeli ktos laczy trening silowy z aerobowym (sugeruje jezeli chodzi o obnizenie BF)... nalezy po silowce wypic gainera (weglowodany proste, bialko)... lub przyjac vitargo/carbo z porcja aminokwasow zwyklych 15-20g, BCAA 5g, Glutamina 5g aby przyspieszyc wchlanianie i nie czuz sie zapchanym choc po PXS jest idealnie, szybko przechodzi przez uklad pokarmowy i nie zalega i zjedzenie zaraz posilku nie stanowi problemu...

wszystko po to aby zahamowac katabolizm miesniowy przy aerobach, ktore po chwili od przyjecia takiej mieszanki moze wykonywac bez obawy o Nasze miesnie...

po aerobach nalezy zjesc posilek skladajacy sie z pelmnowartosciowego bialka i weglowodany zlozone...

dlaczego zlozone, a nie proste? To jest dosc skomplikowana sprawa hormonalna... duzo pisania zbednego...

no chyba, ze chcecie czytac takie (dla mnie wazne) rzeczy to zaraz sprobuje Wam to opisac...

pzdr!
 
 
 
       
siusiak

SOGI: 370

zawodowiec

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 370
  Wysłany: Wto Gru 22, 2009 9:29 pm     

lepiej biały ryż wywalic, bo zalewa a Ty chcesz się podszlifowac.


W ogóle ryż brązowy długo się gotuje i sporo osób odczuwa po nim problemy z wydętym brzuchem i pierdami i zalaniem ja bym zamienił na kaszę gryczaną, makaron razowy ( w markecie Alma jest zajebisty makaron razowy ( nie ten mniej wartościowy typu pełne ziarno lubella ) z dodatkiem siemia lnianego i jakiś tam pierdół nie pamiętam dokładnie, ale 500gram 5zł kosztuje i jest to import z Włoch. Ja osobiście po takim makaronie zero jakichkolwiek problemów poza tym łatwo wchodzi nawet mixuje z sokiem 100% z pomidorów + kura i danie jak znalazł poza tym makarony mają różne kształty więc nie jesteś skazany na monotonie typu. ten do cyca a te już zjem z tuńczykiem lub nawet białym serem.

Na noc dołącz trochę węgli złożonych nie dużo, ale dołącz musisz sobie wymanipulowac ile potrzeba, ale wielu ludzi wychodzi z założenia, że do regeneracji potrzeba na noc trochę dobrych węgli.

Po treningu jakiś dobry bulk by się przydał a nie zabawy w biały ryż itp. Masz gotowy posiłek w prochu, który momentalnie się strawi i zacznie reperowac.

No i dwa razy w tyg tłuste rybsko, by się przydało porządna porcja minimum 300gram dobrej rybki. Makrela, pstrąg, dorsz jakieś wędzone na kolacje nie jest to droga sprawa, a wzmocni diete i przede wszystkich urozmaici.
 
 
       
triple_ex 

SOGI: 765

MASTER
Natural Freak


test: PowerXsport
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1759
  Wysłany: Wto Gru 22, 2009 9:37 pm     

Witam panowie, znowu tu mieszam z dieta

bilans kcal wyszedl taki:

białko 3x95=285x4=1140
wegle 4x95=380x4=1520
tluszc 95x1,5= 142,5x9=1282,5

zanizylem troche wegli, zeby zejsc z poziomem bfu

wiec tak:

Rano jako pierwszy posilek leci

Oczywiscie kurczak przemiennie z wolowina, ale pisze tylko jedno zeby nie mieszac

I.
10g bcaa
200g bialka jaj
4 zoltka
100g platki owsiane
50g rodzynki

IV.
150g ryż brązowy
300g piers z kurczaka
100g warzywa

TRENING

III.
100g ryz bialy
300g piers z kurczaka
100g warzywa

IV.
300g piers z kurczaka
100g warzywa

V.
50g odzywka bialkowa
50ml oliwy z oliwek

VI.
100 - 150g rybka ( tu pewnie bedzie mintaj czy cos )
100g warzywa

VII
100g twaróg póltlusty (poltlusty z tego wzgledu ze jest najmniej przetworzony.. podobno )
50g bialka jaj
30ml oliwy



Czyli cos takiego panowie, tak ?

JOR5 - jak najbardziej pisz art, z checia poczytam bo ja jesli chodzi o diete to tak troche jeszcze noga jestem, wiem tylko co zrobic zeby szybko odzyskac spadki po cyklu, ale zeby zrzucic fat no to halo xD
 
 
       
triple_ex 

SOGI: 765

MASTER
Natural Freak


test: PowerXsport
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1759
  Wysłany: Wto Gru 22, 2009 9:52 pm     

Bulka sobie zamowilem juz, wiec tylko czekam

co do bialego ryzu, kieruje sie tym co powiedzial mi kiedys slodkiewicz, jak i kilku innych kulturystow, uwazaja to za najlepsze wyjscie.

co do wegli na noc, mysle ze raczej nie skoro wchodzi oliwa.. a oliwa + wegle to raczej niezbyt dobre rozwiazanie jest

co do makaronu, wlasnie jadlem makaron ( maka durum ) i to mi dalo w dupe w sensie ze zalalo mnie przez to na maksa
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 6:49 am     

nie zamawiaj bulka.. po treningu silowym nalezy przyjac weglowodany proste i porcje bialka, a podzial tak jak w PSX 30% bialka jest idealny... tutacj chodzi o kolejknosci uruchamiania enzymow trawiennych co skukuje pozniejsza regeneracja... organizm uruchamia enzymy od tych, ktore trawia te skladniki, ktorych jest najwiecej w posilku... po treningu najpierw potrzeba weglowodanow aby przestawic oganizm w stan ANABOLICZNY... potem aminy aby wykorzystac "okno anaboliczne"

ja kiedys jadlem bulka z takich samych powodow jak WY i to byl blad...


pzdr!
 
 
 
       
siusiak

SOGI: 370

zawodowiec

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 370
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 8:29 am     

Jor5 walisz te osgrzewane regułki a każdy jest inny i w bulku też masz proste węgle oczywiście gainer psx30 też będzie dobrym rozwiązaniem ale po treningu organizm jest tak głodny, że wszystko wytrzepie z bulka/gainera wyższego niż jakieś 10%. Poznasz po obserwacji własnego ciała co jest grane dla danej osoby.

Makaron durum a razowy to inny produkt. a jak biały ryż Cię nie zalewa to pogratulowac.

a to co zawodowcy mówią do normalnych to trzeba tez brac z przymrozeniem oka zreszta nigdy nie dowiesz sie prawdy a przynajmniej za damski chuj. Patrzysz na siebie i obserwujesz tak każdy znajdzie dla siebie najlepsza droge do sukcesu.
 
 
       
primoinfo

SOGI: 1916

zawodowiec


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 368
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 5:42 pm     

a jak sie ma Waszym zdaniem ryz paraboliczny do bialego ?
 
 
       
siusiak

SOGI: 370

zawodowiec

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 370
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 6:38 pm     

wiecej składników odżywczych jest w parabolicznym i szybciej sie gotuje i nie skleja ale to średnie węgle ale daje radę na pewno bije na łeb biały ryż:) ja tam szamie jaśminowy/basmatii trochę krócej gotuje i zawsze dodaje do wody lyche oliwy z oliwek i jak mam ochote lyzke od herbaty kurkumy tez inaczej smakuje. Czasem jak jest w promo to zakupie sobie mieszanke z dzikim ryżem no wtedy to jest kozak. Nie jadam brazowego za długo się gotuje, pierdy są i bęcol wywala ma w chuj błonnika już wolałbym owsiane jeśc niż brązowy. jednemu pasuje drugiemu nie.
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 10:33 pm     

siusiak, To dosc skomplikowana sprawa, a wiaze sie z kolejnascia uruchamiania enzymow trawiennych... wlaczanie do pracy enzymow amylaz, proteaz i lipaz jest zlozone i jest scislae powiazane z tym co zjemy... glownie o proporcje skladnikow odzywczych...

to nie sa regulki... tutaj nie ma zadnych cech osobniczych to zwykla biochemia ludzkiego organizmu... niezmienna...
 
 
 
       
siusiak

SOGI: 370

zawodowiec

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 370
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 10:57 pm     

ja wpierdalam volume muscle shake best body i tam wszystkiego jest porówno coś w stylu golden fisnish tylko ekonomicznie i jest to bulk i elegancko mnie setka gram po treningu regeneruje i czuje, ze dostarczyłem tego co trzeba mięśniom. Wpieprzałem też golden finish i tam też masz wszystko prawie na równi więc o co Ci chodzi ? i są to suple specjalnie "po". Szamałem anabolic window i też podobnie.
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Śro Gru 23, 2009 11:11 pm     

moze inaczej... co jest najwazniejszym skladnikiem odzywczym... niezbednym organizmowi po treningu aby wprowadzic go w stan anaboliczny?? Weglowodany

Skladnikiem odzywczym, ktory uzupelnia straty aminokwasowe, powstale po treningu oporowym... bialko

a wiec najpierw organimz potrzebuje przyswoich jak najszybciej weglowodany, bez wiekszych strat energii, dopiero pozniej zaczyna uzupelniac aminokwasy...

wiec na wstepie potrzebuje amylazy aby dostarczyc weglowodany, potem proteazy aby uzupelnic pule aminokwasowa...

enzymy uruchamiaja sie zaleznie od czasu przyjecia konkretnych skladnikow. wiec jak zjemy najpeirw wegle to zewnatrzwydzielnicza czesc trzustki wyprodukuje najpier potrzebne enzymy do trawienia wegli... potem jak zjemy bialko to do trawienia zostana wyrzucone proteazy i tak dalej...

jezeli przyjmiemy skladniki jednoczesnie to najpierw zostana "wyrzucone" te enzymy, ktore strawia ten skladnik, ktorego jest najwiecej i tak po kolei...

wiec jak najpierw potrzeba wegli aby wprowadzic organizm w stan anaboliczny, a potem bialko to uzupelnienia stra aminokwasowych...

to najlepszym wyborem jest tutaj... gainer 30% bialka i okolo 65% wegli...

na dluzsza mete czuc roznice w predksoci przyswajania i szybkosci regeneracji...

sprobuj przez pewien czas zastosowac taka opcje...

ja tez juz tyle w zyciu zjadle, ze powinienem swiecic i wiele wyprobowalem opcji... duzo sie ucze i to w poalczeniu z praktyka jest kluczem do sukcesu

pzdr!
 
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10