Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Solinvictus

SOGI: 23

świerzak

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 23
  Wysłany: Pon Sie 11, 2008 8:09 pm     

Brokuły i pomidory to właściwy wybór, zwłaszcza w połączeniu ze sobą ( w świetle ostatnich badań). Warto jednak rozszerzyć swoje warzywne menu i spożywać tez kapustę, szpinak, kalafiory, czosnek, cebulę, koper itp. w formie surowej lub sałatek skropionych oliwą.
Jeśli zaobserwujesz, że przy wysokiej podaży węglowodanów zdecydowanie łatwiej zyskujesz większe ilości tłuszczu zapasowego, możesz zacząć manipulować ilościami tłuszczów i węglowodanów na niekorzyść dla tych ostatnich. Większe ich ilości stosuj okołotreningowo i np. na śniadanie.
 
 
   
triple_ex 

SOGI: 765

MASTER
Natural Freak


test: PowerXsport
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1759
  Wysłany: Pon Sie 11, 2008 9:03 pm     

Mam teraz znacznie większe pole do popisu, więc mysle, że manipulacja da rade, zmiany bedę obserwował po ok 3 tyg, zresztą gdy ruszy body-factory, napewno dalej będę kontynuował bloga co pozwoli mi nie zgubić się w tym wszystkim i prowadzić przejrzyste wpisy, mimo że wszystkie stare zapiski utraciłem, chociaż pewną cześć zachowałem. W każdym bądź razie dzieki za cenne uwagi :)
 
 
   
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Pon Sie 11, 2008 11:28 pm     

dlaczegotluszcz latwo sie gubi na zime , prosta odpowiedz, bo czlowiek dziala jak zwierze , pod koniec wiosny sie gormadzi tlusz przez lato , a pozna jesienia zaczyna sie spalanie i przez zime. Prawo natury.
Po treningu pamietaj tylko gainer. Zreszta teraz go jesz to wiesz jak to dziala.
 
 
   
Solinvictus

SOGI: 23

świerzak

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 23
  Wysłany: Wto Sie 12, 2008 5:39 pm     

Czy możesz uzasadnić, dlaczego Twoim zdaniem po treningu gainer jest lepszy od WPC/WPI i bananów?
 
 
   
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Pią Sie 15, 2008 12:23 am     

Chociazby dla wygody , dla tego ze sa w nim odpowiednio dobrane skladniki tak jak byc powinny podane po treningu, chyba ze ktos robi tzw "gre w szachy" , pozatym nie mozna moim zdaniem zbytnio zmuszac po treningu do trawienia pozywienia tylko podac cos co organizm szybko wchlonie i pojdzie to na odbudowe. No i oczywiscie na wode. Ja juz 15 lat nie rozstaje sie z gianerem i nie narzekam na regeracje po trenigowa albo zebym byl senny. Pozatym po trenigu jest duzy bardzo wyrzut insuliny i trzeba poddac odpowiedni gaine w odpowiednich proporcjach. Tak w jak rozpisce na insuline. Ale to inna bajka i nie zabawka dla laikow.
Bialko zostawilbym sobie na kolacje z bananem przy robieniu masy, a przy redukcji samo bialko.
 
 
   
Solinvictus

SOGI: 23

świerzak

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 23
  Wysłany: Pią Sie 15, 2008 9:24 am     

Wypicie po treningu odżywki białkowej i zjedzenie bananów nie jest niewygodne. Zasadnicza różnica polega na tym, że w przypadku gainera dostarczamy do organizmu jednych z najgorszych rodzajów węglowodanów. Gdyby głównym kryterium doboru posiłków miałaby być „wygoda,” to jedlibyśmy tylko MRP, Gainery, i batony białkowe.
Organizm szybko wchłonie także i proponowany przeze mnie posiłek (izolat jeszcze szybciej niż gainer). Gainer nie ma w tym względzie żadnych magicznych właściwości (większość z nich bazuje przecież na WPC). Proporcje składników odżywczych też łatwiej dobrać w korelacji z posiłkiem po treningu. Białko i banany na kolację to z kolei bardzo zły pomysł. Pytanie jednak, czy zależy nam bardziej na masie tłuszczowej czy mięśniowej. Nie twierdze, że gainer ni spełni swojej roli, jako suplement po treningu, ale moim zdaniem można to zoptymalizować.

Cytat:
666 Po treningu pamietaj tylko gainer
 
 
   
nrw

SOGI: 2147479409

pitbullshop

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 2571
  Wysłany: Pią Sie 15, 2008 9:47 am     

Podstawa po treningu jest rowniez dla mnie gainer najlepiej z troszke wieksza zawartoscia bialka niz standardowe.Po treningu tylko i wylacznie wchlonie sie odżywka na wodzie wszelkie posilki tzw.stale strasznie zle sie trawia po treningowa "rewolucja zoladkowa"

Pozniej mozna zjesc normalny posilek ryz,mieso



ps.jakie to sa najgorsze weglowodany w gainerze??
 
 
   
Solinvictus

SOGI: 23

świerzak

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 23
  Wysłany: Pią Sie 15, 2008 10:26 am     

Odżywkę białkową także można pić z wodą. Izolaty takie jak np. Syntrax Nectar czy Essence mają przy tym świetny smak. Nie widzę problemu. Kwestia „sensacji żołądkowych” to sprawa indywidualna i jedni będą mieli problemy trawienne po owsiance/WPC/kaszy/oliwie itd. Itp. a inni strawią je bez kłopotu. Banany raczej do ciężkostrawnych nie nalezą zwłaszcza, że ich ilość po treningu nie musi być olbrzymia (0,8 g węglowodanów na kg masy ciała łącznie z posiłkiem po treningu).

Nie napisałem, że to najgorsze, ale jedne z najgorszych rodzajów węglowodanów - glukoza/dekstroza/maltodekstryny w proszku – relacja podobna jak między zupą ze świeżych warzyw a zupą w proszku. Chyba, że mówimy o nowoczesnych składowo, bardziej kosztownych gainerach.
 
 
   
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Pią Sie 15, 2008 12:36 pm     

Wygoda to tylko mala rzecz, a Ty sie rozpisujesz na 3 linijki. Zapominasz kolego jeszcze o insulinie, ktorej jest nadmiar w organizmie po trenigu. W kazdej rozpisce insulinowe jest zalecanie picie gainera. Bardzo dobrze sie to przeklada w praktyce.
Picie bialka samego z banami po treningu to totalna bzdura i bez sens. Taka moja jest opninia na ten tema, a troche osob pod opieka i robia dosc dobre postepy na suplach min. Triplex, ktory robi bardzo dobre wyniki.
Pozatym w dobrej marki gainerze sa bardzo dobrej klasy i dobrze dobrane weglowodany. Jak ktos uzywa gwonianych marek to jego sprawa.
Z kolei zjedzenie banana lub dwoch w zaleznosci od masy ciala na nocny tzw bialkowy osilek jest dobrym rozwiazaniem i napewno nikogo nie zatlusci i pomoze w lepszym przyswojeniu proteiny. Co oczywiscie nie sluzy przy robieniu redukcji.
Mowie to Ci jako zawodowiec, a nie gosc z ulicy.
 
 
   
Solinvictus

SOGI: 23

świerzak

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 23
  Wysłany: Sob Sie 16, 2008 2:41 pm     

666 napisał/a:
]Wygoda to tylko mala rzecz, a Ty sie rozpisujesz na 3 linijki.


Przytoczyłeś wygodę, jako argument, tak więc odniosłem się do niego tak by było jasne, co mam na myśli.

666 napisał/a:
Zapominasz kolego jeszcze o insulinie, której jest nadmiar w organizmie po trenigu. W kazdej rozpisce insulinowe jest zalecanie picie gainera. Bardzo dobrze sie to przeklada w praktyce.


Nie zapominam o niej, dlatego wybieram produkt o średnim IG, nie wysokim by niepotrzebnie nie potęgować sekrecji insuliny.

666 napisał/a:
Picie bialka samego z banami po treningu to totalna bzdura i bez sens. Taka moja jest opninia na ten tema, a troche osob pod opieka i robia dosc dobre postepy na suplach min. Triplex, ktory robi bardzo dobre wyniki.


Tak jak napisałem, nie twierdzę, że gainer nie spełni swojej roli, jako suplement potreningowy. Nie neguję też ani Twoich wyników ani osób, o których wspomniałeś. Nadal jednak nie wiem, dlaczego uważasz picia białka i węglowodanów naturalnego pochodzenia ze "bzdurę".

666 napisał/a:
Pozatym w dobrej marki gainerze sa bardzo dobrej klasy i dobrze dobrane weglowodany. Jak ktos uzywa gwonianych marek to jego sprawa.


Zgadzam się.

666 napisał/a:
Z kolei zjedzenie banana lub dwoch w zaleznosci od masy ciala na nocny tzw bialkowy osilek jest dobrym rozwiazaniem i napewno nikogo nie zatlusci i pomoze w lepszym przyswojeniu proteiny. Co oczywiscie nie sluzy przy robieniu redukcji.


Wydaje mi się, że w tym przypadku jednak zapominasz o wspomnianej wcześniej insulinie. Białko i tłuszcze nie spowodują takiego wyrzutu insuliny jak białko i owoce o średnim IG. Nie znaczy to, że uważam, że od razu po jednym posiłku nas "zaleje”, ale uzbiera się tego trochę w ciągu cyklu. Czy warto „dokładać sobie materiału" do redukowania, skoro są lepsze rozwiązania?

666 napisał/a:
Mowie to Ci jako zawodowiec, a nie gosc z ulicy.


Absolutnie nie neguję Twoich kompetencji. Zastanawia mnie po prostu, dlaczego nie uznajesz alternatywy dla gainerów po treningu.
[/quote]
 
 
   
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Nie Sie 17, 2008 4:53 pm     

Po trenigu juz nie spotengujesz wydzielonej insuliny. Jak juz ona jest to trzeba ja zbic, a najlepiej zrobi to gainer. Jedzac banana obciaza sie tylko organizm dodatkowym trawieniem jego i marnuje sie czas na odbudowe miesnia. Pijac gainera dostaczamy odrazy gotowy do przyswojenia posilek,ktory sluzy do szybkiej odbudowy.

Ja trenuje wieczorem i koncze treningi 22 - 23 , takze odnosze sie do swojego typu posilku nocnego.
 
 
   
Solinvictus

SOGI: 23

świerzak

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 23
  Wysłany: Pon Sie 18, 2008 1:05 pm     

Cytat:
Po trenigu juz nie spotengujesz wydzielonej insuliny.


Jaki proces biochemiczny zablokuje sekrecję insuliny po spożyciu gainera, którego węglowodany posiadają wysoki IG?

Cytat:
Jak juz ona jest to trzeba ja zbic, a najlepiej zrobi to gainer.


„Zbicie” poziomu insuliny poprzez spożywanie gainera?

Cytat:
Jedzac banana obciaza sie tylko organizm dodatkowym trawieniem jego i marnuje sie czas na odbudowe miesnia. Pijac gainera dostaczamy odrazy gotowy do przyswojenia posilek,ktory sluzy do szybkiej odbudowy.


Gainer także musi zostać strawiony. Zapewne szybciej niż banan, jednak regeneracja mięśni trwa nawet kilka dni, w zależności od intensywności treningu, grupy mięśniowej itd. Ile z tego czasu „tracimy” podczas trawienia banana?

Cytat:
Ja trenuje wieczorem i koncze treningi 22 - 23 , takze odnosze sie do swojego typu posilku nocnego.


W takim wypadku wspomniany posiłek ma uzasadnienie.
 
 
   
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Sob Sie 23, 2008 11:35 am     

Jaki proces , zmeczenie materialu - oraganizmu po ciezkim trenigu
Dokladnie, chodzi o to oby jak najefektywniej wykorzystac wyskoi poziom insuliny po trenigu i spozyc gainera, ktory zdecydowanie latwiej i szybciej przyswoi sie niz jakikolwiek posilek.
Kazda sekunada jest wazna dla regenracji. Spozywajac gainera uczysz tak mozna by to nazwac organizm szybkiej regenracji i odbudowy. Przecierz chodzi o to zeby nauczyc nasze cialo szybkiej odbudowy i znaczanie jak sie tylko da przyspieszyc regenracje miesni poprzez odpowiednia suplemetacje i odzywianie pozniej nie tylko po trenigu, chociaz faza odbudowy po treningowa jest najwazniejsza.
 
 
   
Solinvictus

SOGI: 23

świerzak

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 23
  Wysłany: Pon Sie 25, 2008 8:17 am     

Po twojej ostatniej wypowiedzi widzę, że praktycznie zgadzamy się ze sobą w większości kwestii i nie chodzi mi o sztuczne wywoływanie sporów. Moja konkluzja jest następująca – gainer dobrej jakości (np. firm, które podałeś wcześniej) spełni swoją rolę, jako suplement po treningu, ale jeśli mamy alternatywę w formie marnej jakości gainera, to lepsze będzie białko z naturalnymi węglowodanami. Głównie chodzi o kwestie finansowe – odzywka białkowa jest bardziej uniwersalna (stosowana przed snem, uzupełnianie posiłków w ciągu dnia – z dostarczaniem węglowodanów jest mniej „kłopotów”), ale jeśli kogoś stać dodatkowo na zakup dobrej jakości gainera, to będzie to dobry wybór. Zaczynając dyskusję miałem po prostu na myśli, że nie tylko gainer, ale także gainer oraz…;)
 
 
   
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Pon Sie 25, 2008 2:36 pm     

Z kwestii oszczednej to ja wychodze z takiego zalozenia ze jak sie nie ma kasy to lepiej gowna nie kupowac i odlozyc na cos co przyniesie porzadane rezultaty. W czasie odkladania kasy poprostu trzeba siegac po wartosciowe posilki, czyli wedlug mnie wydac kase na dobre zarcie.

No i ciesze sie ze w sumie to i tak sie zgadzamy.
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 10