Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Siluboss 

SOGI: 854

świerzak


Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 85
Skąd: Polska
   Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 2:06 pm   TRX !!!!  

https://www.youtube.com/watch?v=GRHVkJpUTDg jak lepiej cwiczyc obwodowki czy pojedyncze partie miesni i laczone
 
 
       
Siluboss 

SOGI: 854

świerzak


Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 85
Skąd: Polska
  Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 4:37 pm     

 TRX - ten trening zastąpi ci siłownię
Proste urządzenie treningowe, które z powodzeniem może zastąpić w pełni wyposażoną siłownię! W dodatku można przy jego użyciu ćwiczyć niemal wszędzie! Co i jak można z tym zrobić?


Trening TRX potrafi zastąpić serie ćwiczeń na siłowni

/
Trening w zawieszeniu to coraz popularniejsza metoda wysiłkowa, gdzie trenujący wykorzystuje obciążenie własnego ciała. Najpopularniejszym przyborem do tego rodzaju ćwiczeń jest TRX. Zestaw regulowanych pasków w kształcie litery Y, zrobionych z niezwykle wytrzymałego polimeru. Można go zawiesić na drążku, drzewie, a nawet na futrynie drzwi (służy do tego specjalna element, który znajduje się w zestawie z urządzeniem).
Twórcą tej metody jest amerykański komandos Randy Hetrick. Wpadł on na pomysł mobilnego urządzenia, które miało pomagać żołnierzom przebywającym w trudnych warunkach (prowizorycznych bazach wojskowych, łodziach podwodnych czy okrętach) w utrzymaniu dobrej formy. Urządzenie musiało być niewielkie, lekkie i dawać możliwość kompleksowego treningu całego ciała. Tak powstał TRX.
REKLAMA

Zrób to sam!

Nie oznacza to, że musicie posiadać tego rodzaju urządzenie, najprostszą metodą jest użycie zwykłej linki wspinaczkowej lub taśm transportowych, po ich odpowiednim związaniu (na kształt litery Y), powstanie najprostsza odmiana przyboru, który umożliwi skuteczny trening w zawieszeniu.

Zaletą tej metody jest niezwykła mobilność. TRXa można zabrać na wyjazd służbowy czy wakacje i przeprowadzić prosty trening, np. w hotelowym pokoju. Może zastępować w pełni wyposażone centrum fitnessu, może być również dodatkiem do innych form wysiłkowych - w tym treningu siłowego.
Przy użyciu TRX można trenować wszystkie grupy mięśniowe, a liczbę możliwych ćwiczeń ogranicza jedynie wyobraźnia.
Praktyka

Oto kilkanaście ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Najlepiej wykonywać je w zakresie 10-20 powtórzeń, po 3-4 serie. Wraz ze wzrostem wytrenowania, można zwiększać ilość powtórzeń, dodawać kolejne serie, skracać czas przerwy między kolejnymi seriami czy dodawać trudniejsze ćwiczenia. Trening można podzielić na grupy mięśniowe, albo wykonać wszystkie ćwiczenia trenując całe ciało na jednej sesji.
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 8:23 am     

Używam TRX od 3 lat. Uważam, że jest super jako urozmaicenie i uzupełnienie treningu we wzystkich sportach. Stosowałem przy rehabilitacji po operacji. Wszystko ok, ale nie zgodze się z Tobą, że najlepiej wykonywać 10-20 powtórzeń w 3-4 seriach. Zbyt monotonne. Lepiej łączyć poszczególne ćwiczenia np. po 8-10 powtórzeń i robić obwody po 6 różnych ćwiczeń jedno po drugim. Trening jest bardziej intensywny ( co ma sens) i jest nowy impuls dla przyzwyczjonych mięśni do innego wysiłu mięśni. Ale sam TRX sprawdza się bardzo dobrze
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Siluboss 

SOGI: 854

świerzak


Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 85
Skąd: Polska
  Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 8:31 am     

ale oprocz trx robisz jeszcze silke czy cos innego??
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 8:43 am     

1. Jak ktoś trenuje rekraacyjnie to TRX sam mu wystarczy - są odpowiednie programy na siłę, masę itp tylko pod trx np:
http://www.youtube.com/watch?v=ksfapzxTpPo

Ja mam właśnie ten TRX Force

2. TRX używam 2 może 3 razy w tygodniu rano na rozruch 30 - 40 min jako dodatek
3. Trenuje wyczynowo basket i odkąd używam trx mniej mam problemy z kolanami co jest zmorą w takich sportach jak basket czy piłka nożna
4. Jak ktoś ma problemy z podciąganiem się na drążku to trx na pewno poprawi wyniki, z siłą też jest ok
5. Moim zdaniem jak trenuje się z ciężarami to trx może być uzupełnieniem podobnie jak gumy
6. No i jak pisałem bardzo dobry przy rehabilitacji po kontuzjach
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Siluboss 

SOGI: 854

świerzak


Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 85
Skąd: Polska
  Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 8:54 am     

ja osobiscie trenuje walki biegam i trx i jestem spelniony wiecej nie potrzeba
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 9:02 am     

No to dla Ciebie TRX idealny :-) Spróbój łączyć kilka ćwiczeń, żeby w jednym przejściu ( serii) zrobić np 60 - 80 ruchów. Ja np. po podciąganiu robie od razu przysiady na jednej nodze ( lewa i prawa :-) ) później plecy, i wykroki. Często trzeba zmieniać ćwiczenia, żeby był z TRX pożytek
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Siluboss 

SOGI: 854

świerzak


Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 85
Skąd: Polska
  Wysłany: Śro Kwi 16, 2014 9:05 am     

ok sprobuje napewno bedzie dobrze bo za kazdym razem jak cwicze to czuc efekt
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10