Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 9:50 am     

Porównywanie chłosty publicznej,resocjalizacji i gułagu to nie porozumienie,piszę porównywanie bo wymieniłeś je w jednym ciągu.Natomiast pracą którą by wykonywali ci ludzie(kopalnia,wyrąb lasu),opłaciłbyś nowych strażników i podział obozu na zwykłych morderców i pedofilii morderców,przy 13% bezrobociu byłoby to wskazane.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 12:14 pm     

Litwin czytaj ze zrozumieniem. To nie było porównanie tylko wymieniłem "furtki". Wymienienie w jednym ciągu (jak to określasz) nie jest porównaniem. Nadal upierasz się przy tych gułagach. Nie czytałeś chyba cytowanych artykułów. Wiedziałbyś, że ja mówie o AKSJOLOGII. To jest jak algebra boolowska. Prawda - fałsz. Z samą ideą obozów pracy się z Tobą zgadzam, ale nie jako substytut KS, tylko kare za inne przestęstwa. Twój podział obozowy byłby nadal tylko ideą. W praktyce nierealne do wykonania. Patrząc na inne Twoje posty widzę, że jesteś bardzo zamknięty na MOCNIESZJE ARGUMENTY. jak np. z Olimpem - tylko nie zarzucaj mi za chwile, że znowu ktoś wyjeżdża z olimpem itd. Po prostu widzę analogię w twoich wypowiedziach. Nie przyjmujesz tego, że ktoś może mieć rację. Chyba, że chcesz się spierać dla zasady? Bo TAK UWAŻASZ? Masz prawo do swoich przekonań ale spójrz na temat: KARA ŚMIERCI DLA MORDERCÓW. Podaj argumenty przeciw a nie szukaj zamiennika dla KS bo moim zdaniem tu popełniasz błąd myślowy.
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 12:15 pm     

http://www.hfhrpol.waw.pl...mowPrawnych.pdf

Dorzucam kolejny link. Zanim odpiszesz polecam chociaż przejrzyj tekst.
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 12:24 pm     

http://seib.uksw.edu.pl/s...ej%20obrony.pdf

krótszy tekst
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 12:28 pm     

Widzisz Litwin, ja moje wypowiedzi i sądy ( biore za nie odpowiedzialność) opieram na wiedzy. Jestem zwolennikiem LIMITOWANEJ KAry Głównej dla morderców. Nie ma tu miejsca na jakieś odstępstwa, obozy, czy co tam wymyślisz. Albo jest, albo jej nie ma. Koniec kropka. Jedyne wątpliwości jakie mam to udowodnienie winy.
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 12:44 pm     

Od początku ci piszę dlaczego uważam że gułag jest gorszy do śmierci a ty do mnie że ja chce zamiennika,napiszę to jeszcze raz.Ponieważ śmierć jest krótka i nic nie wnosi,poza eliminacją,a gułag niszczy takiego człowieka przez resztę życia i codziennie coraz bardziej kara go za przestępstwo.Co do Olimpa to nawet nie wiem jak się ustosunkować,dlaczego mam uważać ze masz rację?Bo tak napisałeś?Nigdzie nie napisałem że wszystkie ich suple są dobre,natomiast te które wymieniłem spełniły pokładane w nich oczekiwania.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 1:30 pm     

Piszesz brednie niestety widze, że jednak nie czytałeś artykułów i nadal nie podajesz dowodów i argumentów przeciw. Sam sobie przeczysz. Skoro chcesz gułagu ZAMIAST KS to jest to zamiennik czy nie? No ale teraz sie okazuje, ze ty po prostu chcesz powolnej śmierci, a to juz jest okrucieństwo. Co pokazuje, że nie rozumiesz Celu i idei KS. Nie można kogoś TROCHE zabić. W materiale jest orzeczenie SN Japoni co pokazuje, jaki model można by zastosować w Polsce nie ingerując w Konstytucję. A ty chcesz się znęcać az do śmierci a na to się nie moge zgodzić. Piszesz też, że byś zabił ale zasłaniasz się za chwilę Państwem. Zdecyduj się. Śledząc pozostałe twoje posty wiem, że dalej będziesz ciągnąć tą pokrętną retorykę, nie podając argumentów ( i nie zapoznając się z artykułami źródłowymi). Dlatego podałem przykład olimpu, gdzie twierdzisz, że olimp działa jako jedyny. Nie chce tu z tym polemizowac bo na ten temat wszystko ju zostało powiedziane w innym miejscu.
Reasumując ja podzielam poglądy Wolniewicza i Michalkiewicza.
W Aksjologi Kary Głównej nie ma miejsca na półśrodki typu gułag. To nie jest dobry kierunek. Pytanie dlaczego nie przyjmujesz mocniejszych argumentów? Tu leży problem, dlatego dalsza dyskusja do niczego sensownego nie doprowadzi. To tak jakby racjonalista miał sie z empirysta dogadać.
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 4:32 pm     

Jest to taki sam zamiennik jak twoje nie porównania chłosty publicznej,resocjalizacji do gułagu.Nie można KS porównać do gułagu,bo w polskim prawie nie ma KS,a prace obowiązkowe istnieją,tylko w mniejszym nasileniu.Z mojej strony to koniec,bo rozmowa jest monotematyczna.Co do Olimpu to pokaż cytat gdzie napisałem że działa jako jedyny.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
ryba

SOGI: 642

MASTER

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 1553
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 4:43 pm     

nie ma prac obowiązkowych w polskich więzieniach.nikogo do pracy nie możesz zmusić
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=e9ake0ZxbiE
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 6:03 pm     

ryba napisał/a:
nie ma prac obowiązkowych w polskich więzieniach.nikogo do pracy nie możesz zmusić


Są,np. prace interwencyjne tylko mało kto ich do tego mobilizuje,ostatnim czasem to chyba przy powodzi.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
ryba

SOGI: 642

MASTER

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 1553
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 6:33 pm     

To nie sa prace obowiazkowe. osadzony musi wyrazic chec wziecia udzialu w takiej akcji.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=e9ake0ZxbiE
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 8:09 pm     

ryba napisał/a:
To nie sa prace obowiazkowe. osadzony musi wyrazic chec wziecia udzialu w takiej akcji.


Nie wiedziałem,ale podejrzewam że przy obecnym zarządzaniu łatwiej by było wprowadzić moją wersję niż karę śmierci.Kurwa mnie się w wojsku nie pytali :/
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
ryba

SOGI: 642

MASTER

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 1553
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 8:49 pm     

Unia europejska :) juz zawsze nie bedziemy mieli nic do gadania.chore, a o systemie w zakladach karnych to juz wogole szkoda slow.dobrze ze ludzie tak malo o. tym wiedza
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=e9ake0ZxbiE
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Czw Lut 13, 2014 12:15 am     

ale polskie wizenia jezeli juz o tym mowa wogole nie resocjalizuja , zero!! , niech biara przyklad z Holandii jezlli juz cos jaka procentowo wieksza skutecznosc jest ze wiezien wychodzi normalny . Wiadomo sa jednokierunkowcy ktorzy zawsze beda robic co robili , ale sa i tacy ktorzy wyjda na swoja prosta i procentowo Holandia bije na lep Polandie zawszona , a zawszona przez jebnych rzadzacych i jebany uklad zamkniety ktory panuje tu kurwa od czasow konca 2 wojny i okupacji radzieckiej.
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Czw Lut 13, 2014 1:11 pm     

Litwin jako JEDYNY TY na tym forum uważasz ze olimp działa. O to chodziło. Wykazałem wyżej w wielu postach, że piszesz bzdury z tymi gułagami. Mylisz pojęcia, rozbijasz moje wypowiedzi na pojedyncze zdania i próbójesz nie wiadomo co i komu udowodnić. Wykazałem dość cierpliwości odpowiadając, ale to raczej było bezcelowe. Nie wysiliłes sie nawet, żeby zapoznac się z artykułami źródłowymi i podać argumenty przeciw jeśli jesteś przeciw.. Uczepiłeś się gułagów a to ma się nijak do KS. Masz rację z jednym ta dyskusję z toba trzeba zamknąć, bo jak napisałem to jak rozmowa racjonalisty z empirystą ( jeśli rozumiesz na czym różnica polega). Także dajmy z tym spokój bo po Twoich postach widać ( wypowiedziach, jak jesteś uparty). - VIDE wspomniany temat olimpu - 99% mówi, że nie działa Ty , że działa...
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11