Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Wto Lut 11, 2014 5:08 pm     

Argument jest taki że na komisariacie nie masz pewności że ktoś jest winny,sąd o tym orzeka.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Wto Lut 11, 2014 5:48 pm     

Zacytowałeś akurat mój post, w którym przytaknąłem 666 ( i zgadzam się z nim), że lepiej by było na komisariacie. Wiadomo, że jest to nierealne, ale...wyobraźmy sobie sytuację, kiedy na komisariat przywieziony jest (złapany na gorącym uczynku) morderca, umazany we krwi ofiar. Zabił właśnie 3 osoby. Należy go sądzić, znajdują się obrońcy, sąd itp o raptem dostaje 25 lat i kiedyś tam wychodzi. Rzecz w tym, że lepiej, ekonomiczniej, szybciej, SPRAWIEDLWIEJ by było od razu wykonać wyrok. Tym bardziej, że winny jest na komisariacie. Przekonanie o rzekomej resocjalizacji jest fałszywe. Jeśli jesteś przeciwny KS podaj argumenty, a nie wyszukuj postów wyrwanych z kontekstu. Moje argumenty za KS sa w innych postach i łączą sie w całość.
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Wto Lut 11, 2014 6:17 pm     

Podałem kilka postów wcześniej argumenty za brakiem kary śmierci,wolałbym aby całe życie mieli przeświadczenie nie uchronnego zapierdolu fizycznego w obozie pracy i żeby zarabiali na swoje utrzymanie i rzecz państwa.Podany przez ciebie przykład jest na maksa przejaskrawiony,ile jest takich przypadków że na komisariacie trzymają zakrwawionego mordercę,z pewnością że nim jest a nie że uwalił się nią reanimując rannego.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Wto Lut 11, 2014 6:43 pm     

Litwin sa oczywsite przypadki gzie mozna by bylo i wiadomo by bylo .

Ciekwe co bys zrobil jakbys zaobaczyl zabojce wlasnego dziecka ktory jeszcze je wczenisje wykorzystal sexualnie i bys wiedzial ze to on... wsadzilbys go do obozu pracy ? , wytrzymalbys ?
_________________
Power X Sport Team
Ostatnio zmieniony przez 666 Wto Lut 11, 2014 6:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Wto Lut 11, 2014 6:44 pm     

Jak dobrze rozumiem morderców chcesz karać robotami w obozie pracy. To nie jest sprawiedliwa kara. Sens KS jest w tym, że ma być ona sprawiedliwą. Za śmierć ( morderstwo) należy sie śmierć. Robotami można karać, nawet trzeba ( tu się z ideą obozów pracy w pełni z Tobą zgodzę) innych przestepców. Konsekwencji pewnych czynów nie można cofnąć. Jest takie powiedzenie GROŹBA JEST SILNIEJSZA NIŻ JEJ WYKONANIE

p.s.1. Zobacz jaki problem ma norwegia z breivikiem
p.s. 2. Nie widze nic przejaskrawionego w komisariacie bo ty uciekasz w drugą stronę.....może reanimował kota którego potrącił niewidomy taksówkarz wiozący staruszkę z chora świnką morską do weterynarza...i biedny dzieciobójca był przypadkowo umazany krwią... można tak ad inifinitum...
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Wto Lut 11, 2014 7:24 pm     

To ty uciekasz w drugą stronę bo ile tak złapanych osób na morderstwie.Co do Breivika to mają problem z tym że nie mają obozów pracy.Zresztą z jego metodami się nie zgadzam,ale wskazał groźniejsze zjawisko,napływ muzułmanów do Norwegii,szczególnie z Somalii i Afganistanu,którzy żyją z socjalu i popełniają większość wykroczeń.Co do obozów pracy i ich wpływu na psychikę osadzonego tam człowieka,to chyba nie czytałeś "Inny Świat" Grudzińskiego,gdyby tak było to byś wiedział ze kara śmierci to droga na skróty.

666 napisał/a:
Litwin sa oczywsite przypadki gzie mozna by bylo i wiadomo by bylo .

Ciekwe co bys zrobil jakbys zaobaczyl zabojce wlasnego dziecka ktory jeszcze je wczenisje wykorzystal sexualnie i bys wiedzial ze to on... wsadzilbys go do obozu pracy ? , wytrzymalbys ?


Zabiłbym gdybym miał okazję,natomiast pytanie jest co powinno robić państwo.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Wto Lut 11, 2014 8:54 pm     

Litwin znowu mylisz pojęcia. Skąd założenie, że nie czytałem Grudzińskiego ? Nie znasz mojego wykształcenia ( chyba dlatego, że piszemy na forum sportowym a nie na filozoficznym robisz z innych nieuków) i masz pecha. Z Grudzińskiego przeczytaj krótszy tekst pt. "Zeszyt Wiliama Mouldinga Emeryta". Inny Świat ma sie tu nijak do kwestii KS. Jednak to nie miejsce na analize tekstów Grudzińskiego. Możemy cytować Sołżenicyna Archipelag gułag i też z tego nic nie wyniknie. To nie jest temat o OBOZACH tylko o KARZE ŚMIERCI DLA MORDERCÓW. Jak do tej pory nie podałeś żadnego argumentu przeciwko KS. Piszesz, że jest to droga na skróty. W jakim sensie? Skoro jesteś przeciwny wysil sie trochę. Sam piszesz na koniec, że bys zabił.....Czy to jest droga na skróty?
Żeby uporządkować temat i nie było spięć przypomnę, że chodzi tylko o KS dla morderców gdy wina jest udowodniona. Degeneratów, dzieciobójców. Nie bierzemy pod uwagę watpliwych przypadków, procesów poszlakowych, teorii spiskowych itd. Wspomniany Breivik na drugi dzień powinien dostac kulke w łeb. A całkiem niedługo będzie na wolności
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Wto Lut 11, 2014 9:02 pm     

http://www.bibula.com/?p=16436

Dorzucam inny tekst Michalkiewicza. Nie mam niestety w wersji elektronicznej starych artykułów Wolniewicza.
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Wto Lut 11, 2014 9:06 pm     

http://nczas.com/publicys...-pomysl-gowina/

Starszy ale nadal aktualny art
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Wto Lut 11, 2014 11:24 pm     

Litwin , panstwo powinno robic to co by zrobil obywatel. Wkoncu obywatele wybieraja rzad i rzad ma byc odzwierceidleniem obywateli. No ma byc a zdrajcy robia co innego.
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
metro

SOGI: 5703

profesjonalista

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 786
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 7:28 am     

Przecież jest! Złodzieje, cwaniacy, dorobkiewicze i kurwy, zupełnie jak znaczna część tego społeczeństwa. Rzekłbym wręcz, zwierciadło narodu, niestety...
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 8:05 am     

Mechanik napisał/a:
Litwin znowu mylisz pojęcia. Skąd założenie, że nie czytałem Grudzińskiego ? Nie znasz mojego wykształcenia ( chyba dlatego, że piszemy na forum sportowym a nie na filozoficznym robisz z innych nieuków) i masz pecha. Z Grudzińskiego przeczytaj krótszy tekst pt. "Zeszyt Wiliama Mouldinga Emeryta". Inny Świat ma sie tu nijak do kwestii KS. Jednak to nie miejsce na analize tekstów Grudzińskiego. Możemy cytować Sołżenicyna Archipelag gułag i też z tego nic nie wyniknie. To nie jest temat o OBOZACH tylko o KARZE ŚMIERCI DLA MORDERCÓW. Jak do tej pory nie podałeś żadnego argumentu przeciwko KS. Piszesz, że jest to droga na skróty. W jakim sensie? Skoro jesteś przeciwny wysil sie trochę. Sam piszesz na koniec, że bys zabił.....Czy to jest droga na skróty?
Żeby uporządkować temat i nie było spięć przypomnę, że chodzi tylko o KS dla morderców gdy wina jest udowodniona. Degeneratów, dzieciobójców. Nie bierzemy pod uwagę watpliwych przypadków, procesów poszlakowych, teorii spiskowych itd. Wspomniany Breivik na drugi dzień powinien dostac kulke w łeb. A całkiem niedługo będzie na wolności


Jeżeli jesteś taki wykształcony to czemu nadal nie rozumiesz co do ciebie napisałem?Powołując się na Grudzińskiego i pisząc to później,chciałem by w tych obozach epatowała codzienna beznadzieja poparta ciężką pracą,by codziennie przeżywał śmierć fizyczną i psychiczną,gdy go będą gonić po 12 h do ciężkiej pracy(jak to było przedstawione w/w książce).Druga sprawa państwo jest instytucją nadrzędną i nie chciałbym by postępowało tak jak ja,a trzecia to wiara,nie chciałbym nikogo skazywać na karę śmierci,w usa było kilka przykładów bezpodstawnego skazania,ja nie chciałbym ani jednego człowieka,który na to nie zasłużył zabijać.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 8:35 am     

Litwin, co to znaczy TAKI WYKSZTAŁCONY? W twojej wypowiedzi to jakbys chciał mnie obrazić nie wiem dlaczego. Bądź bardziej precyzyjny w swoich wypowiedziach. Tzn. bez osobistych wycieczek. Nadal nie podałeś argumentu przeciw KS. Interpretacja gułagów ok. Ale to nie ma nic wspólnego z tematem. Grudzińskiego zdaje się czytałem w 1992 r., jednak podobnych tekstów jest więcej i to w rosyjskiej literaturze. Ja znam te historie od ludzi, którzy tam byli ( moja babcia) i przeżyli piekło. Poza tym tu gdzie mieszkam, jest wielu przesiedleńców. Tu jeszcze echa 2 wojny i sowietów są. Daruj więc sobie porównania Z "innym Światem". Ale po kolei:
1. Nie ma zamiennika KS na gułag jakbyś chciał albo KS albo nie - powód KARA nie jest sprawiedliwa - na co argumenty są w wielu linkach jakie podałem - szczególnie u Wolniewicza, możesz je sprawdzic klasycznym rachunkiem zdań
2. Państwo ma stac na straży Prawa - przynajmniej powinno - żeby społeczenstwo czuło sie bezpieczne- po wyjściu trynkiewicza chyba tak nie jest
3. Z tego co pamietam katechizm katolicki ( piszesz o wierze ) dopuszcza karanie śmiercią
4. Na twój ostatni argument powołują sie abolicjoniści - błędy sądowe - mówimy o udowodnionej winie a takich przypadków było wiele, że pewność była 100%

Poczytaj teksty, podaj argumenty przeciw (masz prawo byc przeciw), ale gułagi dla dzieciobójców to chybiony pomysł i przypominam, sam napisałeś, że byś zabił....
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 8:50 am     

Mechanik napisał/a:
1. Nie ma zamiennika KS na gułag jakbyś chciał albo KS albo nie - powód KARA nie jest sprawiedliwa - na co argumenty są w wielu linkach jakie podałem - szczególnie u Wolniewicza, możesz je sprawdzic klasycznym rachunkiem zdań


Kara nie jest sprawiedliwa?Pewnie dlatego wielu w obozie wolało umrzeć niż pracować.

Mechanik napisał/a:
2. Państwo ma stac na straży Prawa - przynajmniej powinno - żeby społeczenstwo czuło sie bezpieczne- po wyjściu trynkiewicza chyba tak nie jest


No nie jest,taką mamy"elitę" polityczną.

Mechanik napisał/a:
3. Z tego co pamietam katechizm katolicki ( piszesz o wierze ) dopuszcza karanie śmiercią


Gdzie konkretnie,ja nic nie kojarzę.

Mechanik napisał/a:
4. Na twój ostatni argument powołują sie abolicjoniści - błędy sądowe - mówimy o udowodnionej winie a takich przypadków było wiele, że pewność była 100%


Jak pisałem były co najmniej 3 błędne decyzje w usa,nie chciałbym żadnej u nas,by osobie nie winnej odbierać życie.


Mechanik napisał/a:
ale gułagi dla dzieciobójców to chybiony pomysł i przypominam, sam napisałeś, że byś zabił....


Ja to ja,ja nie jestem państwem.Państwo docelowo ma być ostoją praw.Po II wojnie światowej powiesili sporo SS-manów,myślisz że ich to tak bolało jak tych co tyrali w kopalniach całą wojnę?Ja bym ich wysłał do pracy,aż do ich śmierci i właśnie tu podejrzewam że nie rozumiesz mojego przesłania,praca w obozie byłaby do ich śmierci,nie było by możliwości wyjścia,taka myśl złamie każdego.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Śro Lut 12, 2014 9:39 am     

Litwin co do "elity państwa" sie zgadzamy. Natomiast reszta twojego pomysłu to UTOPIA. Uzywasz dośc dziwnej retoryki. KS jako KARA SPARWIEDLIWA to fundament i punkt wyjścia, coś jak aksjomat. Na wzór "oko za ok". Najprościej pisząc. Nie ma tu furtki typu gułag, czy chlosta publiczna, czy też resocjalizacja, czy jak chciał michnik glosując za ustawa amnestyjną leczenie morderców. Idea KS jako sprawiedliwej jest w artykułach. Nie chce ich powtarzać. Jak w 1997 pisałem 1 art, o KS najwięcej wątpliwości miałem właśnie jak Ty co do pewności winy i pomyłki sądowej. Analizowaliśmy przypadki w USA właśnie, gdzie po wykonanaych wyrokach okazało się, że skazani byli niewinni. Problem był głębszy. Nie było to 3 przypadki. Było ich więcej. Dotyczyły czarnoskórych, wrobionych przez Policje itd. Badania w latach 70 mówiły jednak, że po wykonanych wyrokach spada jednak liczba drastycznych morderstw. Są statystyki. Ważne jest wtedy dobro społeczne. Przy takiej ilości ofiar na drogach, jak trafi się pomyłka sądowa to dla dobra społecznego nie można rezygnować z KS. Nie można skazanym okazać litośći. Oni też kalkulują. Jak wiedzą jaka jest kara potencjalnie mogą się powstrzymać od zbrodni bojąc się stryczka. Poza tym KS ma dotyczyć wąskiej grupy degeneratów, którzy w społeczeństwie nie moga funckjonowac. W gułagu jak ty bys chciał kto by ich upilnował? Widziałeś jak osadzeni pracują teraz na wolności? Rozejrzyj się. Jest jeden strażnik i 10-15 osadzonych idzie grzecznie ulicą. Później wraca do ZK. Oni sami siebie pinują Bo chca kiedys wyjść. To co ty proponujesz wymaga większego dozoru, kosztów itp, itd. Pomijam fakt, że dzieciobójce rozszarpali by osadzeni jakby go do nich dopuścił. Nie znasz realiów polskich ZK, więc nie pisz mi i gułagach dla dzieciobójców bo to utopia. Gdyby nie to, że trynkiewicz i inni sa na ochronkach grypsujący pewnie by ich dopadli.
Reasumując - nie ma zamiennika za KS- albo jest albo nie ma.

p.s. 1 - nie jestem od tego, żeby edukować co do katechizmu, poszukaj sobie...
p.s. 2 - polecam jeszcze raz artykuły, żebyśmy wiedzieli oczym mówimy bo odnoszę wrażenie, że dośc powierzchownie podchodzisz do tematu i mówimy o 2 różnych rzeczach - KS to sprawa fundamentalna - tu nie ma wariantów czy moralnośći
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 11