Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Sob Mar 23, 2013 2:45 pm     

Ale wiek emerytalny do 67 lat mogą podnosić :P Albo zabierać z OFE i topić w ZUS.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Sob Mar 23, 2013 3:39 pm     

słuszna uwaga :wink:
ale skoro wysłali (i ciągle wysyłają) miliony polaków za granice to ktoś musi na nich zapierdalać tu w kraju - także takimi decyzjami jak podniesienie wieku emerytalnego itd. to łatają tą łajbę, która tonie jak Titanic.
legalizacja dragów to inna bajka... - wiele mogą stracić a mało zyskać.
I nie dotyczy to tylko obecnego ugrupowania, które rządzi ale również poprzednich.
Czy taki PIS jak był u władzy zdecydował się na legalizacje ? Co by powiedzieli na taki krok wierni wyborcy i fani radia maryja lokurvaa

zresztą legalizacja twardych dragów to by była tragedia. Nie dość że już teraz lata pełno najebanych i naćpanych małolatów z kosami w ręku to po takiej legalizacji mieli by dużo łatwiejszy dostęp.
 
 
       
samson 

SOGI: 3766

zawodowiec

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 395
Skąd: Polska
  Wysłany: Sob Mar 23, 2013 4:25 pm     

Ja lubię raz na jakiś czas posiedzieć z przyjacielem i wypić z nim kilka drinków bo wszystko jest dla ludzi ale trzeba umieć pic z umiarem a jak nie umiesz lub nie możesz bo Ci odpierdala lub masz predyspozycje do nałogu to sie za to nie chwytaj.Z koksem jest tak samo jeden będzie bral i nie straci w oczach innych bo jego zachowanie będzie normalne inny weźmie i stanie sie agresywnym psycholem widzącym we wszystkich wrogów przykładem mogą byc niektórzy bramkarze w dyskotekach zachowujący sie jak nienormalne małpy bez rozumu szukające pretekstu do tego żeby kogoś zmasakrować a później sie tłumaczy z us miechem kolegom ze jest na Trenbolonie i stad jego agresja---debilizm do potęgi.Co do dragów to zgadzam sie z bezimiennym,tego nie jesteś w stanie kontrolować i do przedawkowania lub wzięcia za dużej dawki żeby stracić kontakt z rzeczywistością jest cienka granica lepiej byłoby zabronić sprzedaży alkoholu niz dokładać kolejna większą bombę w postaci legalizacji dragów bo ta mieszanka doprowadziła do katastrofy .
_________________
" Ten, kto stale
płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę"
 
 
       
VSOP 

SOGI: 0

profesjonalista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 615
  Wysłany: Sob Mar 23, 2013 5:07 pm     

calkowicie sie zgadzam z toba Samson. znam takich pajacy co wbijaja testa samego i odpierdalaja takie rzeczy ze szkoda gadac, ale oczywiscie po tych "wybrykach" trzeba sie pochwalic ze sie wbija i jest sie kozakiem.

a co do alko to u mnie raz na jakis z umiarem i jest ok.
_________________
Train like a champion today
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Sob Mar 23, 2013 6:00 pm     

Z koksem jest tak że z debila zrobi mega debila,jeżeli są predyspozycje.Co do narkotyków to chodziło mi tylko o legalizację marychy,ale na takich zasadach:

-sprzedaż kontrolowana tylko np. od 21-25 roku życia
-czysty,pewny surowiec
-informacja o potencjalnym zagrożeniu


Bo nie oszukujmy się,że kto chce dziś zdobyć marychę i tak ją zdobędzie,a kasa idzie do mafii.Ktoś wyliczył że budżet rocznie dostawał by ok.2 mld złotych z tego tytułu,czyli więcej niż za fajki(w 2012 roku 1,2 mld)
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
donpitbull

SOGI: 3289

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 1651
  Wysłany: Sob Mar 23, 2013 7:24 pm     

Litwin81 napisał/a:
Z koksem jest tak że z debila zrobi mega debila,jeżeli są predyspozycje.Co do narkotyków to chodziło mi tylko o legalizację marychy,ale na takich zasadach:

-sprzedaż kontrolowana tylko np. od 21-25 roku życia
-czysty,pewny surowiec
-informacja o potencjalnym zagrożeniu


Bo nie oszukujmy się,że kto chce dziś zdobyć marychę i tak ją zdobędzie,a kasa idzie do mafii.Ktoś wyliczył że budżet rocznie dostawał by ok.2 mld złotych z tego tytułu,czyli więcej niż za fajki(w 2012 roku 1,2 mld)


Państwo jest tak nieudolne, że nie radzi sobie z kontrolowaniem produktów mięsnych- patrz ostatnia afera. Więc o czystym surowcu można zapomnieć jeśli w grę wchodzą potężne pieniądze.
Papierosy i alkohol też jest od 18 lat, a młodzi i tak kupują w sklepach.
Po alkoholu i po towarze ludziom odpier..a. Jeden będzie potulny, a drugi będzie szukał przygód.
Mały plus dla alkoholu jest taki, że nie zmienia tak psychiki po długotrwałym piciu(wątrobe co innnego :mrgreen: ), a nie daj boże jak musisz pogadać z zjarańcem- dla mnie są to ćwiećmózgi i ułomy.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
 
 
       
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Sob Mar 23, 2013 7:55 pm     

Litwin81 napisał/a:
Z koksem jest tak że z debila zrobi mega debila,jeżeli są predyspozycje.Co do narkotyków to chodziło mi tylko o legalizację marychy,ale na takich zasadach:

-sprzedaż kontrolowana tylko np. od 21-25 roku życia
-czysty,pewny surowiec
-informacja o potencjalnym zagrożeniu


Bo nie oszukujmy się,że kto chce dziś zdobyć marychę i tak ją zdobędzie,a kasa idzie do mafii.Ktoś wyliczył że budżet rocznie dostawał by ok.2 mld złotych z tego tytułu,czyli więcej niż za fajki(w 2012 roku 1,2 mld)

ja to mówiłem o twardych dragach,
marycha imo to w ogóle nie powinna być uważana za narkotyk,
legalizacja zioła dawno powinna być, a już przynajmniej dla chorych... marihuana lecznicza
w Kanadzie, USA w lecznictwie jest stosowana z bardzo dobrymi efektami. Ludzie mogą zastąpić całe garście PIGUŁEK, które wykańczają ich organizmy zwykłą marihuaną leczniczą. Zobaczcie sobie ludzi z twardnieniem rozsianym przed zapaleniem i po
.
donpitbull napisał/a:

Państwo jest tak nieudolne, że nie radzi sobie z kontrolowaniem produktów mięsnych- patrz ostatnia afera. Więc o czystym surowcu można zapomnieć jeśli w grę wchodzą potężne pieniądze.
Papierosy i alkohol też jest od 18 lat, a młodzi i tak kupują w sklepach.
Po alkoholu i po towarze ludziom odpier..a. Jeden będzie potulny, a drugi będzie szukał przygód.
Mały plus dla alkoholu jest taki, że nie zmienia tak psychiki po długotrwałym piciu(wątrobe co innnego :mrgreen: ), a nie daj boże jak musisz pogadać z zjarańcem- dla mnie są to ćwiećmózgi i ułomy.


Gdyby była legalizacja to można by zapomnieć o czystym surowcu ?? Sorki ale brednie...
Zapomnieć to można teraz, jak mafie zbijają kokosy a dilierzy mają w dupie zdrowie palących. Popatrz na Holandie, gdzie masz coffee shopy, a w Kanadzie i USA sklepy z marihuaną leczniczą - tam masz zioło najlepszej jakości. = czemu ? bo jest zalegalizowane i nikt musi się z tym kitrać w "podziemiach" i dodawać jakiegoś szajsu żeby tylko wagę podbić i puścić za jak największy hajs. Przy legalizacji i niskich kosztach wyhodowania nikomu by się nie opłacało dodawać jakiegoś gówna.
Pozatym przy legalizacji jakby była możliwość hodowli na własny użytek do paru krzaków to każdy sam mógłby sobie czy to w domu czy to na dworze wyhodować naturalne palenie bez chemii.

donpitbull napisał/a:
a nie daj boże jak musisz pogadać z zjarańcem- dla mnie są to ćwiećmózgi i ułomy.

Jak ktoś jara dzień w dzień to się nie dziw. Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem.
Poza tym zioło nie uzależnia fizycznie. Nałogowieć, który pali X lat może z dnia na dzień (oczwyiście przy własnym samozapraciu) rzucić to w cholere w przeciwieństwie do alokoholika który nawet jak rzuci picie to i tak do końca życia pozostanie alkoholikiem.
I długotrwałe picie nie zmienia psychiki ? Fajnie by było, ale powiedz to rodzinom alkoholików czy uważają tak samo... wątpię

Sam nie palę i mam w dupie całą sprawę z legalizacja, ale jak już dystkutujemy to nie można zamykać się na fakty, gdzie koncerny farmaceutyczne, tytoniowe i alkoholwe zrobiłby sobie monopol na ludzkie zdrowie i życie a marihuanę uważa się za wszelkie zło tego świata
Ostatnio zmieniony przez bezimienny Sob Mar 23, 2013 8:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
       
donpitbull

SOGI: 3289

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 1651
  Wysłany: Sob Mar 23, 2013 8:31 pm     

bezimienny napisał/a:

Gdyby była legalizacja to można by zapomnieć o czystym surowcu ?? Sorki ale brednie...
Zapomnieć to można teraz, jak mafie zbijają kokosy a dilierzy mają w dupie zdrowie palących. Popatrz na Holandie, gdzie masz coffee shopy, a w Kanadzie i USA sklepy z marihuaną leczniczą - tam masz zioło najlepszej jakości. = czemu ? bo jest zalegalizowane i nikt musi się z tym kitrać w "podziemiach" i dodawać jakiegoś szajsu żeby tylko wagę podbić i puścić za jak największy hajs. Przy legalizacji i niskich kosztach wyhodowania nikomu by się nie opłacało dodawać jakiegoś gówna.
Pozatym przy legalizacji jakby była możliwość hodowli na własny użytek do paru krzaków to każdy sam mógłby sobie czy to w domu czy to na dworze wyhodować naturalne palenie bez chemii.



Nie porównuj Polski do USA, czy nawet Holandii. Żyjemy w Polsce, a sam wiesz jak tu jest z pisaniem ustaw, respektowaniem prawa i mentalnością ludzi. Może tylko źle się wyraziłem pisząc, że nie będzie w ogóle czystego surowca- miałem tam na myśli, że duża część towaru będzie szła poza kontrolą. Legalizacja marihuany otworzy tylko furtkę do następnych przekrętów.
Już widzę jakby ludzie hodowali tylko na własny użytek, może mały procent. To nie ten kraj, nieudolność rządzących zmusza ludzi do kombinowania.

bezimienny napisał/a:

donpitbull napisał/a:
a nie daj boże jak musisz pogadać z zjarańcem- dla mnie są to ćwiećmózgi i ułomy.

Jak ktoś jara dzień w dzień to się nie dziw. Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem.
I długotrwałe picie nie zmienia psychiki ? Fajnie by było, ale powiedz to rodzinom alkoholików...


Zaczynając palić nie wiesz, czy się uzależnisz lub w jakim momencie skończy się palenie z umiarem. Zapytaj osobę uzależnioną czy dużo pije/pali? Odpowie, że jest w porządku, pod kontrolą, z umiarem.
Mnie nie obchodzi ile kto jara, tylko to, że coraz więcej tych ćwierć mózgów chodzi po ulicach.

Ja tam nie ukrywam, że jestem przeciwnikiem tego syfu.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Sob Mar 23, 2013 8:42 pm     

donpitbull napisał/a:

Papierosy i alkohol też jest od 18 lat, a młodzi i tak kupują w sklepach.


Ja bym tego od 18 lat nie dopuścił do sprzedaży.


donpitbull napisał/a:
Mały plus dla alkoholu jest taki, że nie zmienia tak psychiki po długotrwałym piciu(wątrobe co innnego :mrgreen: )



Sorry ale mój stary jest alkoholikiem,okradał nas,wynosił co popadnie by mieć na picie,nie interesowało go za co będziemy żyć,jak wpadał w "cug" nic dla niego nie istniało.Znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką i nade mną.


Poza tym marycha jest o tyle dobra,że po niej agresji nie ma,prędzej lenistwo.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Sob Mar 23, 2013 9:31 pm     

donpitbull napisał/a:

Nie porównuj Polski do USA, czy nawet Holandii. Żyjemy w Polsce, a sam wiesz jak tu jest z pisaniem ustaw, respektowaniem prawa i mentalnością ludzi. Może tylko źle się wyraziłem pisząc, że nie będzie w ogóle czystego surowca- miałem tam na myśli, że duża część towaru będzie szła poza kontrolą. Legalizacja marihuany otworzy tylko furtkę do następnych przekrętów.


Ale w tej chwili tego nikt nie kontroluje i to jest niebezpieczne ! Teraz jest najlepszy czas do przekrętów o których mówisz dla ludzi spod ciemnej gwiazdy. Myślsz że legalizacja była by na rękę mafii ?? :lol:
Chyba trzeba by sobie przypomnieć czasy prohibicji w USA gdzie banda się bogaciła. :wink:

Idąc takim tokiem rozumowania, że Polska to ciemnogród i nas nie ma co porównywać z krajami zachodnimi to najlepiej siedzieć na dupie i nic nie robić żeby dalej było szambo.
Państwo na legalizacji mogłoby się tylko wzbogacić na podatku/ akcyzie. Ukrócić niebezpieczne praktyki czarnego rynku i rozwalić mafie narkotykowe albo chociaż zmiejszyć ich wpływy, które mogłby zasilić budżet państwa.

Nie ma nas co porównywać do do Zachodu ?
To zobacz sobie przykład Czech
Cytat:
Izba Poselska, izba niższa parlamentu Czech, uchwaliła nowelizację prawa o narkotykach, legalizującą marihuanę dla celów leczniczych. Jako lek marihuana ma być dostępna w aptekach od 2013 roku

Za nowelizacją głosowało 120 deputowanych ze 154 obecnych na sali. Tylko siedmiu było przeciwnych.

Od 1 stycznia przyszłego roku marihuana zniknie z listy substancji zakazanych i trafi do spisu leków. Początkowo będzie się ją importować, najprawdopodobniej z Holandii i z Izraela. Dopiero w roku 2014 ruszą krajowe plantacje konopi indyjskich zakładane pod nadzorem władz. Pozwolenia na uprawę konopi w krytych halach będzie przyznawał firmom resort zdrowia, który zapisze je do specjalnego rejestru i będzie odbierał towar po cenie około 70-80 koron (ok 12zł lokurvaa ) za gram suszu. Pozwolenia mają być wydawane na 5 lat. Prywatne uprawy będą nadal zakazane.
Dystrybucja marihuany i leków zawierających ekstrakty z tego narkotyku będzie również podlegać ścisłej kontroli. Lek ma być dostępny tylko na recepty elektroniczne, co umożliwi kontrolę jego dystrybucji. Pacjent będzie pokrywał sto procent ceny.

Deputowani przychylili się do opinii ekspertów resortu zdrowia, którzy wskazują, że marihuana pomaga w leczeniu takich schorzeń, jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona czy AIDS. Petycję za legalizacją marihuany dla celów leczniczych podpisało 11 tysięcy Czechów, w tym wielu lekarzy i ekspertów.


Można ? Można...
I będą mięć marihuanę leczniczą bardzo dobrej jakości. PACJENCI będą zadowoleni i PAŃSTWO z wpływów.

donpitbull napisał/a:
Już widzę jakby ludzie hodowali tylko na własny użytek, może mały procent. To nie ten kraj, nieudolność rządzących zmusza ludzi do kombinowania.

Tylko potwierdza to teze, że mniej by było zanieczyszczonej marihuany na rynku a więcej "naturalnej". Poza tym nie trzeba od razu legalizować w pełni. Wystarczy marihuana lecznicza dla chorych. I oczyiście, że jak ktoś będzie chciał to zdobędzie marihuanę, ale lepiej żeby była ona z takiej apteki niż z piwnicy dilera ? Nie sądzisz... ?

Zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wyhodowanie takiego suszu roślnnnego ?= GROSZE
A ile kosztuje na czarnym rynku ?? = MAJĄTEK. Bo kto się na tym bogaci ?? = mafia



donpitbull napisał/a:
Zaczynając palić nie wiesz, czy się uzależnisz lub w jakim momencie skończy się palenie z umiarem. Zapytaj osobę uzależnioną czy dużo pije/pali? Odpowie, że jest w porządku, pod kontrolą, z umiarem.
Mnie nie obchodzi ile kto jara, tylko to, że coraz więcej tych ćwierć mózgów chodzi po ulicach.


Marihuana nie uzależnia fizycznie (FAKTY NAUKOWE, nie mity). Idąc takim tokiem rozumowania to można się uzależnić od czekolady, TV, komputera itd. Jak ktoś nie zna umiaru to może się wszystkim uzależnić co sprawia mu głównie przyjemność...
Ale co różni marihuane od alko ? Palenie możesz rzucić z dnia na dzień bez konsekwencji = alkoholik może rzucić picie ale pozostanie do końca życia alkoholikiem.


Nazywasz ludzi ćwierć mózgami - a co powiesz ludziom chorym, którzy przyjmują thc w celach leczniczych ?? to też debile ? bo im pomaga roślina która jest na ziemi od tysięcy lat ??
Czytałeś badania o leczniczych właściwościach marihuany ? I to nie badania wyssane z palca ale poparte przez wielu lekarzy...


Nie wiem jak Ty ale ja już wołabym żeby po ulicach chodziły te "ćwierćmózgi", niż
najebane chojraki z białym nochalem po kresce.
Ostatnio zmieniony przez bezimienny Sob Mar 23, 2013 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
       
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Sob Mar 23, 2013 9:49 pm     

z mojej strony EOT, bo wiem jak temat jest kontrowersyjny i każdy może swoje racje przedstawiwać w nieskończoność.
Mam w dupie legalizacje i całe dragi, bo sam nie używam i nie mam zamiaru.
Ale trzeba spojrzeć na fakty chłodnym okiem a nie przez utarte stereotypy.
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Nie Mar 24, 2013 7:08 am     

Akurat z czekoladą przykład nie najlepszy,bo cukier to jeden z najgorszych narkotyków :P


U nich zebrali 11 tys podpisów i ludzi wysłuchali,u nas 2,5 mln żeby wieku nie podnosić a Donek że ma to w doopie :P Swoją drogą,mówi ze głosowało na niego 40% Polaków,mocno przesadzone,zdolnych do głosowania w Polsce jest coś ok. 34 mln ludzi,w wyborach głosowało 60% czyli jakieś 20 mln,z tego 40% na PO,co daje 8 mln,w 38 mln kraju wygrała partia an którą głosowało 8 mln ludzi :P To tylko pokazuje ze ludzie nie widzą alternatywy i olewają głosowanie.Z ACTA się udało bo to był do tej pory żelazny elektorat PO,mimo iż ludzi na ulicach było kilka razy mniej niż przy emeryturach.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 10