Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Jony1 

SOGI: 24

świerzak

Wiek: 31
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 20
   Wysłany: Czw Lis 15, 2012 8:44 pm   Dziwny ból  

Witam od jakiś 2-3-4 tyg mam dziwny ból w okolicy pachwiny , mieśnia skośnego brzucha...

Ból pojawia się np przy robieniu brzuszków z nogami w górze bądź jak mam lewą noge uniesioną i zgięta mniej wiecej pod kątem 90st z napięciem miesni brzucha .

I tu do Was pytanie czy może wiecie co to może byc czy to przepuklina a może zerwanie bądź naciągniecie mieśnia brzucha...

Jeszcze dodam ze w tej okolicy nie mam wyczuwalnych "górek" i innych podobnych rzeczy.
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Sob Lis 24, 2012 12:44 pm     

mialem podobnie i okazalo sie, ze mam poszerzony kanał pachwinowy i zagrozenie przepuklikna...


idz na badanie usg i dowiesz sie co i jak... nie ma innego wyjscia
 
 
 
       
Jony1 

SOGI: 24

świerzak

Wiek: 31
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 20
  Wysłany: Nie Lis 25, 2012 5:02 pm     

Wiedziałem że coś może byc z przepukliną . A powiedz mi jeszcze czy z treningami na pewno trzeba sie wstrzymac ale po jakim czasie to moze przejsc / czy wgl przejdzie ... :oops:
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Nie Lis 25, 2012 8:02 pm     

jezeli trzewia nie wyszla na wierzch... to jestes w stanie to zabudowac miesniami... jednak troche sie napracujesz... przez pewien czas zaleznie od wielkosci otworu, bedziesz musial przerwac... potem bedziesz musial spokojnie wracac do treningu i wykonywac cwiczenia z malymi ciezarami i wiekszosc w lezeniu...

pomalu musisz wykonywac cwiczenia na miesnie brzucha i stopniowac ich trudnosc... np. unoszenie kolan do góry w lezeniu, ale nogi opierasz na piłce (takiej duzej do fitnessu) aby skrocic ruch o te pierwsze 30 stopni gdzie nastepuje najwieksza tlocznia na pachwine... oczywiscie spiecia, ale tylko na lawce plaskiej i nie dalej niz do dolnego kata lopatki... itp

ja do cwiczen jeszcze zaciskalem pas, ale tak nisko aby zakryc kanał pachwinowy... podkladalem jeszcze pod niego recznik... wygladalem smiesznie, ale dzieki takim zabiegom dzisiaj mam wg lekarza niemal zerowe szanse na przepukline bo mam silne miesnie i bardzo mocno zabudowany kanał...

trwało
 
 
 
       
Jony1 

SOGI: 24

świerzak

Wiek: 31
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 20
  Wysłany: Pon Lis 26, 2012 7:45 am     

Pierwsze co to pojde do lekarza i napisze Ci co dokładnie mi jest. Tak jak piszesz wykonuje Cwiczenia powoli praktycznie przestalem robic cos na siedzaco non stop na leżaco i pomaga ...
A co do tego recznika w pasie musze poprobowac :) Dzieki wielkie za pomoc :)
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11