Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Śro Paź 19, 2011 8:38 pm   Krótkie cykle  

Zakładam temat o krótkich cyklach. Jak ktoś ma jakieś artykuły, badania itp. proszę o wrzucanie do tego tematu. Temat ma wyłącznie charakter poglądowy... nie zachęcam nikogo do zażywania sterydów lokurvaa lokurvaa lokurvaa lokurvaa

Poniższy artykuł znaleziony w necie. Moje własne luźne tłumaczenie (wybranych fragmentów) - dlatego może być sporo błędów, wybaczcie lokurvaa
Nie wiem kogo to art, ale zaciekawił mnie

Cytat:
Wielu z Was już wie, iż miałem przyzwoite sukcesy/doświadczenia z krótkimi cyklami. Wraz z moimi przyjaciółmi i klientami odnotowywaliśmy dobre rezultaty z cyklami tak krótkimi jak 14 dni.
Nie robię już cykli dłuższych niż 4-6 tygodni ponieważ jestem po prostu zmęczony efektami ubocznymi, które gromadzą się po 4-6tygodniach i prowadzą do stanu, w którym nie czuję się już zbyt komfortowo – z rozchwianym profilem lipidowym przez następne miesiące od zakończenia cyklu.

Co kwalifikuje się pod krótki cykl ?
W moim przekonaniu jakikolwiek cykl trwający 6 tygodni lub mniej zalicza się do grona krótkich cykli.
Możecie zrobić 2 tygodnie ON i 2-4tygodni OFF
Możecie zrobić 4 tygodnie ON i 4-6 tygodni OFF
Lub 6 tygodni ON z 6-8tygodniami OFF
Cykle o częstotliwości 4 tygodnie ON i 4 tygodnie OFF w ciągu całego roku, przyniosą znakomite rezultaty a co najważniejsze jesteście na bombie „tylko” połowę z całego tego roku.

Dlaczego stosować krótkie cykle ?
1.Jeśli jesteś jednym z tych gości, którzy przeprowadzają cykle 10-12tygodniowe bądź dłuższe, a następnie robią równie długą przerwę OFF , podczas której tracą sporo wyrobionych mięsni podczas cyklu – efekt jojo.; to dlaczego nie spróbować krótkich cykli z analogicznie krótszymi przerwami pomiędzy nimi. Oczywiście, że nie uzyska się tak dużych przyrostów na krótkich cyklach ale z drugiej strony spadki będą minimalne z powodu równie krótkich przerw między cyklami.
Porównując teraz krótkie cykle typu 4 tygodnie ON i 4-6 tygodni OFF w ciągu skali roku otrzymamy bardzo podobne rezultaty, jeśli stosowalibyśmy długie cykle 12 tygodniowe bądź dłuższe z równie długimi przerwami off pomiędzy nimi. Jednak przy krótkich cyklach będą mniejsze skutki uboczne i efekt jojo, które przy długich cyklach są nasilone. Ponadto większość moich klientów, którzy przeprowadzają 4-6tygodniowe cykle twierdzi, że osiągają lepsze rezultaty niż wcześniej.

2.Krótkie cykle warto przeprowadzać ze względu na profil lipidowy, który jest mocno zachwiany w trakcie długich cykli i jeszcze długo po nich.
Niektórzy z was może nie wiedzą, że androgenny brane nawet w dawkach dla nowicjuszy oddziałują na profil lipidowy każdego z nas. Każdy może zaobserwować jak poziom HDL (dobry cholesterol) nagle spada do niskich wartości, przy równoczesnym wzroście poziomu LDL (złego cholesterolu). Generalnie poziom HDL spada o 40-70% po 2 tygodniach a LDL wzrasta średnio o 36% po 4tygodniach. Z mojego doświadczenia wiem, że ta redukcja HDL powoduje iż u większości chłopaków poziom dobrego cholesterolu znajduje się poniżej stanu patologicznego (minimum 35). Nie zaobserwowałem nigdy u siebie przekroczenie złego cholesterolu LDL powyżej patologicznej poziomu 160, jednak dużo osób odnotowało takie parametry. Poziom lipidów normalizuje się średnio po 3-10tygodni od przerwania cyklu. (autor dodaje: detale zostały zaczerpnięte z artykułu zamieszczonego w Medscape http://www.medscape.com )

Oto moje wyniki badań po jednym z długich cykli z użyciem testosteronu 750mg/tygodniowo i Trenu 75mg/dziennie. Jak widać potężne połączenie ale nie z potężnymi dawkami towaru (amerykance i ich dawki lokurvaa )

Całkowity cholesterol 181 – nie jest źle
LDL 160 – niezbyt dobrze
HDL 11.6 – katastrofa
Trójglicerydy 50 –dobrze

Wyniki „na sucho” bez towaru:
Całkowity cholesterol 152 – świetnie
LDL 106 – dobrze
HDL 45-48 – dobrze
Trójglicerydy 50 –dobrze

Ja i mój endokrynolog skupiając się na tym zmiennym poziomie lipidów podczas stosowania sterydów, doszliśmy do wniosku że rozchwiany profil lipidowy jest jednym z najgorszych skutków ubocznych podczas stosowania sprzętu. Osobiście mój szwagier i ja naprawdę widzimy olbrzymi spadek poziomu dobrego cholesterolu HDL już po 3 tygodniach będąc ON.
Zgodnie z bieżącą wiedzą medyczną, stosunek całkowitego cholesterolu do poziomu HDL jest jednym z najlepszych wskaźników do oceny ryzyka chorób serca. Ludzie z niskim poziomem całkowitego cholesterolu ale równocześnie z patologicznym poziomem HDL są narażeni na rozwój chorób serca. Nie pomijając innych czynników ryzyka takich jak: palenie, cukrzyca itp.

Mój wielki mentor Mike Mentzer zmarł w wieku 50 lat na chorobę serca i wiem na pewno, że Arnold miał więcej problemów niż tylko operacja zastawki <??>

3.Krótkie cykle nie wywołują takiego „stresu” dla wątroby co dłuższe. Stosowane sterydy oralne z grupą 17aa, nie wywołują tak dużego nacisku na wątrobę, a przerwy między cyklami dostarczają czasu na zregenerowanie tego narządu. Zasadniczo całkiem zdrowa wątroba jest w stanie wytrzymać duże „uderzenie” przez krótkie okresy czasu – bez najmniejszych problemów (radzę sobie nie brać tego do serca przy np. m-drolu lokurvaa ). Natomiast długotrwałe obciążenie wątroby powoduje jej uszkodzenie co można zaobserwować poprzez sprawdzenie enzymów wątrobowych.

4.Do them if you want to "tone down" your use of steroids. ?? Stosuj krótkie cykle jeżeli chcesz obniżyć/zmniejszyć częstotliwość stosowania sterydów ?? nie mam pojęcia jak to przetłumaczyć.

5.Stosuj krótkie cykle jeżeli nie chcesz stosować HCG podczas cyklu w prewencji atrofii jąder. Atrofia jąder powoduje, że układ HPTA wolniej wraca do normy ponieważ GnRH z podwzgórza i LH z przysadki stosunkowo całkiem szybko wracają do normy.

6.Stosuj krótkie cykle jeżeli nie chcesz doświadczyć dużej retencji i nie chcesz stosować Inhibitorów aromatazy

7.Używaj krótkich cykli jeżeli cierpisz na wysokie ciśnienie i nie masz zamiaru używać above mentioned ancillaries <??>

8.Używaj krótkich cykli jeśli masz już dość skutków ubocznych androgenów takich jak: trądzik, wypadanie włosów (jeśli jesteś podatny na utratę włosów), przerost prostaty itp. Skutki uboczne androgenów występują głównie z dwóch przyczyn: od dawki androgenów i od długości cyklu w jakim są przyjmowane. Trądzik nie występuje u mnie przez 4 tygodnie, gdzie następnie atakuje moją skórę… nienawidzę tego.

9.Stosuj krótkie cykle jeżeli masz już dość ciągłego, wysokiego poziomu estrogenów i nie masz ochoty stosować czy też dostępu do anty estrogenów. Wysoki poziom estrogenów wpływa negatywnie na prostatę.

Dlaczego nie stosować krótkich cykli ?
Oczywiście jeżeli jesteś profesjonalistą i rywalizujesz na wysokim poziomie, krótkie cykle nie są prawdopodobnie najlepsze dla Ciebie. Ale jestem przekonany, że ten sposób stosowania sterydów jest najlepszy dla większości osób. By wygrywać zawody, profesjonaliści muszą być cały czas ON lub zdecydowaną większość czasu. Niestety jest to konieczne by stawać się szalenie dużym co pozwala w dzisiejszych czasach na wygrywanie zawodów.

Czego oczekiwać po krótkich cyklach ?
Jedną z rzeczy, którą lubię w krótkich cyklach jest bardzo krótki czas off pomiędzy kolejnymi cyklami. Atrofia mięśni jest stosunkowo mała podczas przerwy między cyklami. Jednym słowem mniej skutków ubocznych, szybsza normalizacja profilu lipidowego, mniejsze spadki po cyklach przy relatywnie umiarkowanych przyrostach.

UWAGA: Nie staniesz się szalenie dużym facetem idąc tą drogą… na to potrzeba dużych dawek i bycia ON większość czasu w ciągu roku – przez lata – a także stosowania hormonu wzrostu i insuliny. Dlatego nie jest to zbyt dobry pomysł, chyba że zamierzasz zostać profesjonalnym kulturystą.

Stań się cholernie dużym facetem ale robiąc to w małych kroczkach – co jest dużo bezpieczniejszą drogą w stosowaniu sterydów.

Wybór sprzętu
Ideą krótkich cykli jest by „uderzyć szybko”, zaatakować mocno receptory androgenowe, uzyskać jakieś przyrosty, a następnie wycofać się najszybciej jak to tylko możliwe żeby zminimalizować skutki uboczne. Dlatego w związku z tym należy stosować środki doustne i szybko działające sterydy iniekcyjne. Ograniczony czas „ON” nie uzasadnia do użycia środków wolno działających takich jak np. Deca. Ponadto zbyt długo trwałoby oczyszczenie „systemu” co zaprzecza filozofii krótkich cykli.

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów używa się mocnych sterydów w przyzwoitych dawkach. Można użyć sprzętu łagodnego jak np. Anavar ale przyrosty będą mniejsze.

Najlepsze środki:
d-bol, testosteron propionate, tren, anadrol
Najlepsze połączenia:
Test prop/tren
Test prop/tren/winny (winstrol??)
Test prop/anadrol
Test prop/d-bol

Długo działające estry testosteronu nie są najlepszym pomysłem na krótkie cykle, jednak mogą działać całkiem dobrze jeżeli przeprowadzi się duży front loads. Front loads pomaga szybciej uzyskać wysokie stężenie hormonów we krwi.

źródło: http://www.silownia.net/steroids/a/12221
link do oryginału: http://www.steroidology.c...less-sides.html


Temat będzie uzupełniany o kolejne arty, jak znajdę czas
Zapraszam do dyskusji na temat takiego sposobu stosowania soku :mrgreen:
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Czw Paź 20, 2011 6:38 am     

Pierwsze pytanie ile relatywnie miesnia da sie wybudowac w 4 tygodnie? Sama idea mi sie podoba i widze jej wiele plusow przy odpowiednim wykorzystaniu. Moze pokusze sie nawet o stestowanie tej metody w nowym roku wtedy wyjdzie wszystko czarno na bialym.
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
olek7881 

SOGI: 30026

MASTER

Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2730
  Wysłany: Czw Paź 20, 2011 9:22 am     

999 niech wbije na TESTera lokurvaa
troche to zapieknie wygladai jak wtedy slaby odblok npna 4on i na tych 4 off odblok czy co?
_________________
R.I.P VADIM BELIAEV
www.poomoc.pl
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Czw Paź 20, 2011 9:53 am     

ja bym widzial jedynie moze daa w tych 4 tyg off albo wogole bez PCT lokurvaa
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
Russell 

SOGI: 6868

MASTER
aka Niedźwiedź


Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 1412
  Wysłany: Czw Paź 20, 2011 10:42 am     

ja z kolei pozwole sobie wbić link do tego tematu
http://www.sfd.pl/Funkcje...ie-t586141.html

tu też zrodziła się ciekawa opcja i jestem ciekaw waszych opinii

w skrócie to chodzi o to, żeby dziabnąc sobie 500mg omki raz na 3 tyg ot tak by się lepiej poczuć przełamać stagnacje i mieć wogóle jakieś chęci, czyli prozdrowtnie strzał na dany okres czasu
_________________
Pain is temporary, but pride lasts forever...
 
 
       
bezimienny 

SOGI: 1394

MASTER


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 2101
  Wysłany: Czw Paź 20, 2011 11:45 am     

Czytałem kiedyś ten temat z sfd... też ciekawa sprawa - podajesz raz na jakiś czas teścia żeby dołożyć do pieca ale równocześnie nie blokujesz wydzielania swojego naturalnego testa...

Co do tematu krótkich cykli to ja bym to widział tak że w przerwie off arsenał supli... w tym też jak wspomniał BigCity Daa itp.
Po 4 tyg nie powinno być aż tak dużego bloka... - też zależy od zastosowanych środków

Przyrosty umiarkowane czy też małe ale za to ciągły progres, spadki minimalne, sajdy minimalne, szybki powrót organizmu do normalności,

Metoda mogła by się sprawdzić dobrze u osób które nie mają większego doświadczenia z sokiem...a ich potencjał naturalny nie osiągnął jeszcze granic maximum - tak naprawdę mało kto z nas tutaj osiągnął taką granicę bo możliwości organizmu są spore tylko potrzeba czasu na ich pełne wykorzystanie.

Jeszcze jeden art ale po angielsku..


Cytat:

Short burst cycles
Due to the high number of PM's i am getting on this subject i thought i would post this summary what i wrote some time ago regarding short (burst) cycling-

Short burst cycling explained-
One of the best approaches Ive ever used to build muscle tissue is short burst cycling, before i go any further i want to state that short cycling can be implemented to what ever level you are, its not only for the advance Bodybuilder it can be for all stages, its just the amount of gear Mg is adjusted to suit the individual's level. The best part of this thread will be aimed at advanced bodybuilders because of the high dose used with burst cycling but no discussion on dosages will be made on the open board unless it needs to be discussed.

Muscle tissue doesn't grow continuously over long periods of time, weight gain and muscular growth doesn't happen that way. Not in infants, toddlers, teenagers, or even weight trainers. Instead, weight gain seems to come in spurts or surges. It's amazing how you can train hard and eat very well year round yet only seem to make progress in quick little infrequent spurts of growth even with taking all the AAS compounds the body still gets use to whats being taken and builds up tolerance and adapts. If you look back over your cycle history you will notice the growth spurts within the cycles, we don't keep on growing because if we did we would all be 500lbs+. This method can build huge tissue gains in that short growth window if everything is in place.


Pre -Cycle Primming- First you must open the growth window and create a very anabolic environment for muscle tissue to grow, muscle receptors will get very excitable and upgrade to except more glucose which will shift the muscle to fat ratio which in turn will create muscle tissue to build very quickly, when this is coupled with a short burst cycle right after a prime the results can be outstanding, some of you will understand this from rebound cycling after a comp, its very similar except the prime isn't as harsh as the pre-cycle comp diet and the prime is only directed at creating and opening the growth window for the cycle, its a pre-cycle prime.(details of primming is in a separate thread).Hgh protocol should be ran during the prime at low dose and kicked up when cycle starts.


Duration - Short burst cycling usually last for around 30 days, there is no set rule on the length of cycle and normally it can be open ended and stopped when growth slows/stops. You have to listen to the body and adjust, with burst cycling it shouldn't be ran for long periods of time, longer doesn't mean more or better gains.Keep it short and feed the growth window and build the tissue and stop, recover and maintain.

Dosages- The dose for a short burst cycle is alot more than you would normally use in a standard length cycle, because of the prime and the body being in a very anabolic environment it can take on board alot more than usual and over loading androgens will fully push the body to grow, it also takes time for the body to adjust to the high level of hormones in relation to sides so before you are experiencing them your off cycle. Over your cycle history you would of tried the heavy dosages and seen the sides come and where its not worth the risk's to muscle gain, this is why its kept to a short period before the body can adjust with sides the cycle is over and growth is completed. Individual dosages are designed off your cycle history, there is no set dose it all depends on what your cycle history looks like, someone who normally uses 500mg per wk will be completely different to the guy who uses 1500mgs per wk when designing short burst cycles, but both will have the benefit of using high amounts what they normally don't run.

Side effects- If your looking for the best effective way to run hormones without to much negative feedback staying on for long periods of time probably isn't the best option to take. Ive had far better blood work back from high burst cycles than when Ive ran longer cycles at alot less dosage. There is minimal impact on the HPTA and recovery is far easier than trying to bring back natural production from a long cycle, there is some elevated aggression because of the high amount of androgens but overall this can be channeled into your workouts. PCT should be painless and within normal boundaries of how you recover. Blood pressure in some can be a problem but not serious but needs to be checked throughout the period so aids can be used to combat the problem if needed. Water retention is low but can be elevated if this system is ran for long periods, but if there is a problem normal AI can be used to help this issue and OTC herbal diuretics. Tren user's within this system get bad BW results due to the harshness of the compound but boy does it produce gains but you have to be prepared to have a hard recovery and sides, kinda defeats the object but again, down to the individual.

Compounds- Because its a short period of time the normal way would to run short ester's, but you can use long ester's within a short cycle, i know what some of you are thinking but it can be done with great results, because of the androgen overload your simply frontloading long ester's to an amount were it is effective straight from the start, the only problem is you have to drop them out 14 days before the end and swap them with fast ester's so everything is clear for PCT, i know what some are saying sounds pointless but its not, to the BB's who prefer long ester and they respond better to them, remember its designed of your cycle history so if your better with long esters go with them until 14 days from the end and swap to fast ester's, the daily injection and the amount of tissue the body can produce in a short period is amazing, if anyone wants to discuss long ester's with this theory i will but at this moment in time i will stop before i complicate things more. Short ester's and fast acting compounds are used and the exact compounds depends on what your trying to achieve but normally its Test based or what you respond best to, 2 /3 compounds are ran at a time but no need to run loads, keep them limited less is better,Ive even known guys used 1 compound with stunning results. HGH is increased to a high amount when cycle starts just like all the compounds. I did a study once with some BB's and the dosages range alot with all different HGH protocol's which is interesting reading but i can go into that at a later date.

Maintenance - Due to the HPTA being shut down or suppressed for a short period of time its far better to get it to respond when the cycle is over, remember being shut down for weeks on end cause's serious issues about recovery and maintenance, shorter shut downs produces easier recovery no matter how much you have pushed in the body,which in turn results in better maintenance which equals keeping more gains. Once you have shut down your HPTA its down and its the period of shutdown what cause's damage, would you rather shut down your HPTA for 14 weeks or 30 days?? or continually shutting down and recovering isn't the other best approach either, depends on the person's goals and what he wants to achieve with BBing, some of my friends who are at a high level use short burst cycling coupled with bridge's because of what they have to compete with on stage and get ready for photo shoots nearly all the time. Recovering from a standard or long cycle it cost muscle tissue while trying to recovery even with all the peptide's chemicals this day and age we still lose tissue, with this theory losing tissue is limited.

Diet - After the prime as been implemented correctly, the cycle should be started and this day should line up with the first high carb day after the low day carbs within the prime, calories from then on should be increased to over maintenance, different opinions here to how much, again down to knowing your body and how it responds, many who increase too fast will create huge water retention due to the increase of carbs, some don't and over load can be implemented, if your one of these guys who has water retention when carbs are increased after being depleted then over maintenance should be ran for 1 week ish then, overload should be used, if your not and you don't carry the water from the carbs increase calories well over maintenance and go with growth,also depends on how much of a prime as been ran!! feed the dramatic growth what can occur if you have done the procedure correctly.Over eat, over feed, overload on the first day of the cycle straight after the prime from low carb phase.One last thing and i hope many understand this- diet is 24hr dedication while running the theory.

Training - Train to how you grow, best advice here is heavy intense workouts to total failure,HIT style or what ever works for you, you have the answers on how you grow. Intense is the key, stimulation of the whole body to grow, don't waste this time, remember to train how i am recommending is impossible for 10-12 weeks, its to hard and wouldn't last 4 weeks, before a turn around is needed and lay up from the heavy training session, so with this in mind you can mentally focus on this because its only for around 30 days long. Ive used many ways myself but the best for me with this style of cycling was heavy drop sets to failure plus forced, swapped to pre-exhausted drop sets to failure the following next total body workout, then swapped again. Workouts are short but seriously intense but you have the food/chemicals and energy to support this for this short period so don't waste it, Ive seen huge amounts of tissue build from this, myself i created 10lbs of clean tissue in a very short period of time after PCT and maintenance. Everybody's different to how much they build and comes down to if you have primed correctly, designed the perfect stack for you, placed the correct amount of mg's in the blood every day and how well you train to build fresh tissue.


When i was first learnt this method my whole body changed to a serious level,I never went back to the normal way of cycling, it suited me so much and the growth was amazing. Borreson sat me down and explained in detail how this can happen and to this day things have moved forward so much from Paul's day but i always remember him saying "please try it you will be amazed" he was right and it could for you. Look at Dorian what he did straight after a show....he was back in the gym the day after while the other were on vacation, he was using the growth window to create a very anabolic environment for tissue to grow and he used it, thats why in some years he produced some serious muscle tissue gains what has been seen since due to his method and style, many top pro's used this system but its tweaked to suit their individual's needs.

Please note, i am not saying do short burst cycles with little time off and then back on short burst cycle, no i haven't gone into that side of things, all i am doing is explaining the whole theory behind short burst cycling with first hand experience from myself and many bodybuilder's.

źródło http://forums.musculardev...rt-burst-cycles
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 10