Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
olek7881 

SOGI: 30026

MASTER

Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2730
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 9:55 am   dogg crapp  

co sadzicie o tym treningu? lecial ktos na tym ,wyglada bardzo intrygujaco;) 666 leciales tym moze? :cool:

http://powerbuilding.pl/t...-1/#comment-133
_________________
R.I.P VADIM BELIAEV
www.poomoc.pl
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 10:23 am     

Ja trenowałem tym treningiem i ze szczerym sercem mogę polecić siła idzie na tym okrutnie, ogólnie preferuje treningi intensywne o niskiej objętości DC napewno jeden z lepszych jesli nie najlepszy jedyny minus ze latwo o kontuzje. Napewno do niego wróce.
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
vhailor

SOGI: 1851

MASTER
don Corleone


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 1667
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 10:45 am     

fajne, nie wiem czy na bombie nie poleci bo fst7 strasznie dużo czasu mi zajmuje
_________________
Nie ma op*erdalania się !

dziennik:
http://forumsportowe.us/v...p?p=68862#68862
 
 
       
tom

SOGI: 8289

zawodowiec

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 420
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 11:15 am     

i koniecznie kolezka do asekuracji ;)
 
 
       
olek7881 

SOGI: 30026

MASTER

Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2730
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 11:32 am     

tom napisał/a:
i koniecznie kolezka do asekuracji ;)


spoko z 2ziomkami cwicze czasem 3 nawet 4,takze sa rezerowowi jak cos lokurvaa

PS. big city poszly obwody na tym,czysta masa szla :grin:

sowja droga LAYNE NORTHON mi odpisal o tym treningu,jak pytalem czy go lecial i co o nim sadzi :cool:

DC training has certain good elements but does not take enough advantage of frequency and volume and periodization to result in consistent long term gains in my opinion
:570:
_________________
R.I.P VADIM BELIAEV
www.poomoc.pl
 
 
       
Szasz

SOGI: 57556

profesjonalista

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 831
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 11:44 am     

głównym celem jest pobicie wyniku z poprzedniego treningu wiec chyba asekuracja to kwestia oczywista fajne zakorzenia ma ten trening

nowa metoda treningowa min stosowana przez Dave Henry`ego. jej wynalazca twierdzi że kazdy robi na niej postepy nawet ci którzy po wielu latach treningu nie moga zrobic już zadnego kroku naprzód. warta spróbowania szczególnie w okresie budowy masy.
opiera sie ona na progresywnym zwiekszaniu ciężarów z treningu na trening lub robieniu wiekszej ilości powtórzeń w danym ruchu. jeśli nie uda wam się pobić rekordu na następnym treningu robicie inne ćwiczenie i równiez przez jak najdłuzszy czas staracie sie podnosic wiecej/robic wiecej ruchów az do zastoju i potem znowu zmiana ćwiczenia.
dokładnie wyglada to tak-wybieracie np na klatkę wyciskanie na skośnej ławce, na poziomej i wyciskanie głową w dół. na jednym treningu robicie tylko jedno ćwiczenie na dana grupe czyli na klatke wyciskanie na poziomej- kilka serii rozgrzewkowych przygotowujących do serii maksymalnej i jedna serie na maksa. seria na maksa wyglada tak że dobieracie ciężar z którym dochodzicie do upadku po ok 8 ruchach, odkładacie ciezar na 20-30sek(15 oddechów) i jedziecie znowu na maksa, zrobicie pewnie 3-4 ruchy, odkładacie ciężar na nastepne 15 oddechów i robicie ostatnią serię na maksa pewnie 1-2 ruchy-i to koniec treningu na klatkę, notujcie ile zrobiliście ruchów w sumie i z jakim ciezarem i na nastepnym treningu musicie pobic ten rekord, jesli sie wam nie uda na następnym treningu robicie już inne ćwiczenie -wyciskanie w skosie i znowu zostajecie z nim tak długo jak robicie postepy.
jedynymi grupami mieśni gdzie nie robicie serii metoda przerw wewnątrz serii są nogi bo oczywiście robienie serii przysiadów do upadku mogłoby sie źle skończyć. tu robicie po kilku rozgrzewkowych seriach jedna serie na bardzo dużym cięzarze 4-6 ruchów a potem po dłuższej przerwie serie z mniejszym ciężarem(ale tez jak najwiekszym) na 20 powtórzeń.
częstotliwośc treningów w tej metodzie jest wieksza niz w zwyczajnym treningu, kazdą partie trenujemy co 3-5dni, a cwiczenia które wykonujemy muszą byc ciezkie bazowe a nie izolowane na maszynach czy wyciagach. przykładowy trening moze wygladac tak

pon-klatka,barki,triceps
wtorek-plecy(szerokość i grubość), tył barków,kaptur, biceps
wolne
czwartek-nogi
wolne
sobota-powtórka cyklu

a nawet mozna podzielic ciąło na dwa treningi(tak radzi twórca tej metody)

pon-
klatka
wyciskanie w skosie
barki
wyciskanie zza karku
triceps
wyciskanie od czoła lezac

wtorek
plecy
podciaganie na drążku
wiosłowanie półsztanga
tył barków
sztangielki w opadzie
kaptur
szrugsy ze sztanga
biceps
uginanie ze sztangą

czwartek
zginanie nóg leżąc
przysiady ze sztangą na barkach 1x4-6, 1x20
łydki
wspiecia stojac

łydki gosc poleca robic inna technika tzn robicie wspiecie i po osiagnieciu maksymalnego napiecia, powoli opuszczacie sie jak najniżej, w pełnym rozciagnieciu wytrzymujecie 15-20 sek i robicie nastepne eksplozywne powtórzenie, 10-12 powtórzeń taka techniką boli tak bardzo że nie bedziecie mieli ochoty na nic wiecej.

ważna rolę przywiązuje sie tu tez do rozciagania ale kazdy miesień jest rozciagany na maksa po treningu danej grupy przez 60-90 sek
aby postepy były maksymalne nalezy trening taki stosować przez ok 6-8 tyg potem 2-3 tyg trening normalny ale robiony nie do upadku miesniowego aby zregenerować i stawy i miesnie

jeden koleś zaczął tak trenowac u mnie na siłowni(3 tyg) i jak narazie cały czas robi postepy narazie siłowe.
warto spróbować


tekst Radosława Słodkiewicza z Animala
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 12:08 pm     

vhailor napisał/a:
fajne, nie wiem czy na bombie nie poleci bo fst7 strasznie dużo czasu mi zajmuje


Moim zdaniem na bombie właśnie lepiej sprawdzi się trening objętościowy jak fst 7 jeśli chodzi Ci o budowanie masy. Masz wtedy super regeneracje i możesz mocno przykatować każdy mięsień. Ja zastosowalem ten trening w późniejszym etapie PCT, efekt był tak że odrobiłem całą siłę z cyklu i pododawałem sporo do każdego ćwiczenia. Co prawda później dały o sobie znać ścięgna i stawy ale człowiek uczy się całe życie.

Cytat:
PS. big city poszly obwody na tym,czysta masa szla

Przyrost siły musi się wziązać w jakimś stopniu z przyrostem masy tak jak pisałem wyżej stosowałem ten trening pod koniec PCT tak więc ciężko tu o jakiś wielki progress mimo to siła skoczyła ładnie. Myślę że jakbym zastosował ten trening w "normalnych " warunkach oraz w zgodzie z wskazówkami żywieniowymi Dante to napewno masa by poszła ładnie, zresztą sparwdzę to za jakiś czas napewno bo byłem super zadowolony z tego treningu.

olek7881 napisał/a:
DC training has certain good elements but does not take enough advantage of frequency and volume and periodization to result in consistent long term gains in my opinion

W 100% zgadzam się z tą wypowiedzią myślę ze ten trening w sparwdzi się w okresie budowania siły, ale nie zapominajmy że jest to tylko jeden etap w periodyzacji treningowej
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
olek7881 

SOGI: 30026

MASTER

Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2730
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 12:56 pm     

jak juz cytujemy RADKA SLODKIEWICZA:

z tą metodą wiąże się też specjalna metoda rozciągania. jest ona bardzo skuteczna i o dziwo poprawia wg mnie wygląd mieśni! zaraz po skończeniu serii zasadniczej na daną grupe robicie rozciąganie tej grupy ale długo-60-90 sek. trzeba pokonac barierę bólu bo po 40sek naprawde robi sie nieprzyjemnie. moja modyfikacja tego rodzaju rozciągania wygląda tak(na podstawie treningu klatki)-po skończeniu ostatniej serii biorę średnio ciezkie sztangielki i kłąde się na ławkę , opuszczam ręce tak jak do rozpietek i czekam w rozciągnieciu przynajmniej minutę, potem puszczam sztangielki na podłogę, siadam i sciskam dłonie aby maksymalnie napiąć klatkę, wytrzymuje tak ok 10sek, następnie znowy rozciągam klatke dolną fazą rozpietek, znowu napinam i wykonuje ostatnie rozciągnięcie.
robie tak od niedawna i widzę poprawę pełności klatki, również lepiej wygladaja tricepsy i czworogłowe ud. myslę że jest to spowodowane głównie tą metodą rozciągania-polecam


inne cwiczenia rozciagajace wg slodkiewicza

rozciąganie 40-60sek potem spiecie(spięć czasami nie stosuję bo ciężko np napiąc po rozciagnięciu np barki a czasami poprostu nie chce mi się przyjmować dziwnych póz) 10 sek,rozciaganie,spiecie,rozciaganie

klatka-roz-rozpietki lub rozciaganie w bramie z dwoma linkami, spiecie-sciskanie dłoni lub spiecie z linkami

barki-roz-łapie gryf sztangi na stojakach z tyłu za plecami i robię jakby przysiad rozciagajac barki

plecy-zwis na drążku z obciażeniem, zdejmuje obciążenie i podciągam się i utrzymuje ile sie da

triceps-jak w dolnej fazie wyciskania francuskiego trzymam sztangielkę za glowa, potem rzucam ją i napinam triceps

biceps-łapię dłonią za futrynę i rozciągam jak klatke potem spiecie

czworoglowy-klękam i odchylam tułów do tyłu potem wstaje i napinam nogi,
dwugłowy-stoję na prostych nogach i pochylam się starajac się dociagnąć głowę do kolan

łydki-stoję na stopniu i obniżam piety jak najnizej a potem wspięcie

najwiekszy hardcore to klata i plecy spróbuj!
:idea:

zastanawiam sie czy lepiej wejsc na DC czy P.H.A.T layne northona ze wskazaniem na phat :cool:

PS. BIG CITY robiles te rozciagania?wg trenera leszka michalskiego juz kiedys wrzucalem linka,nie powinno sie rozciagac na koniec treningu :smile:
_________________
R.I.P VADIM BELIAEV
www.poomoc.pl
 
 
       
Szasz

SOGI: 57556

profesjonalista

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 831
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 1:11 pm     

rozciąganie z ciężarni dobra metoda zawsze na klate robiłem rozciąganie z hantlami jak do wyciskania w dolnej pozycji 1 s1 min 2 s 2 min 3 s 3 min
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 2:21 pm     

Cytat:
PS. BIG CITY robiles te rozciagania?wg trenera leszka michalskiego juz kiedys wrzucalem linka,nie powinno sie rozciagac na koniec treningu
Robilem rozciagania tak jak zaleca twórtca systemu static hold tez robilem.
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
Szasz

SOGI: 57556

profesjonalista

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 831
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 2:29 pm     

bzdura ze nie powinno się rozciągać po treningu jest udowodnione ze rozciągany mięsień produkuje więcej kolagenu co daje szybszą regeneracje oraz tworzy się więcej jednostek kurczliwych co daje nam większy mięsień a po treningu mięsień jest rozgrzany i są to idealne warunki do rozciągania
 
 
       
olek7881 

SOGI: 30026

MASTER

Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2730
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 2:48 pm     

Szasz napisał/a:
bzdura ze nie powinno się rozciągać po treningu jest udowodnione ze rozciągany mięsień produkuje więcej kolagenu co daje szybszą regeneracje oraz tworzy się więcej jednostek kurczliwych co daje nam większy mięsień a po treningu mięsień jest rozgrzany i są to idealne warunki do rozciągania


poczytaj argumentacje leszka michalskiego,nie wiem jak teraz ,ale byl trenerem kadry w bb i sedzia,zajebiscie ocenial trzeba przyznac :573: o1yw3

http://www.animalpak.pl/f...fbf7fd16d379abb

tutaj poczytaj koelgo,dla mnie autorytetem jest layne,nie wiem tylko czy serio jest naturalem :573: lokurvaa
_________________
R.I.P VADIM BELIAEV
www.poomoc.pl
Ostatnio zmieniony przez olek7881 Sob Paź 08, 2011 5:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
       
Szasz

SOGI: 57556

profesjonalista

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 831
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 4:20 pm     

dla mnie autorytetem jest pan Ryszard Rećko który coś osiągnął a nie koleś co jest tylko teoretykiem
 
 
       
triple_ex 

SOGI: 765

MASTER
Natural Freak


test: PowerXsport
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1759
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 5:39 pm     

panowie przyblizcie mi blizej ten trening bo albo jestem zbyt zmeczony po robocie i treningu albo jebniety ze nie umiem tego skumac : D

te rest pause to wyglada ze lecimy do upadku, kilka wdechow, znow upadek, kilka wdechow i znow. i to jest 1 seria ta ? .. to teraz sie pytam, ile takich serii ? lokurvaa
_________________
' Mind is everything, if you don't believe you can do something, then u cant ' - Green Kai.
 
 
       
olek7881 

SOGI: 30026

MASTER

Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2730
  Wysłany: Sob Paź 08, 2011 5:40 pm     

zajebiscie by bylo jakby 666 wypowiedzial swoje zdanie o tym treningu i przy okazji o PHAT jak mozna zapytac :oops: :grin:
_________________
R.I.P VADIM BELIAEV
www.poomoc.pl
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 10