Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
PanParowka 

SOGI: 25

zawodowiec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 209
  Wysłany: Pon Lis 28, 2011 8:38 pm     

vir88 napisał/a:
Ja proponuje takie coś:

poniedziałek-klatka,barki,triceps
wtorek-plecy, biceps
środa-wolne
czwartek-nogi
piątek-biceps i triceps

w poniedziałek i wtorek na bic i tric zrób tylko 1-2 ćwiczenia w sumie 5-6 serii, ale staraj się je zrobić maksymalnie intensywnie w piątek proponuje w superseriach.



Tylko dlaczego klata z barkami na jednym treningu? Ja bym tak nie mógł. Moim zdaniem barki są na tyle istotną partią, że zasługują na poświęcenie im szczególnej uwagi. Zdecydowanie przeniósłbym bareczki na czwartek i ćwiczył je przed nogami. A w poniedziałek w miejsce barków dołożył jakże ważną, a często niedocenianą część ciała... PRZEDRAMIĘ.
 
 
       
Szasz

SOGI: 57556

profesjonalista

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 831
  Wysłany: Pon Lis 28, 2011 8:58 pm     

jeśli trenuje typowo kulturystycznie to można robic barki po klatce dużym plusem jest to że bark isą już mocno zmęczone po klatce i idą mniejsze ciężary i mniejsze ryzyko kontuzji a tył barków można robić po plecach w serii łączonej ze szrugsami co do przedramion to szkoda na nie energi rozmawiałem z Pitem Trenzem i mówił że nigdy nie ćwiczył przedramion a miał nieźle je dojebane
 
 
       
vir88 

SOGI: 5623

świerzak

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 165
  Wysłany: Pon Lis 28, 2011 9:45 pm     

Po klacie zrobisz 3 ćwiczenia na barki i styka (gdzie są już wstępnie zmęczone i nie potrzebujesz ładować tonę ciężaru), a łączenie nóg z innymi partiami, to jest dopiero porażka, ja potrzebuję na nogi i plecy osobne dni, bo inaczej taki trening dla mnie nie ma sensu skoro nie mogę dać z siebie wszystkiego. Ewentualnie do pleców coś małego i do nóg jakiś brzuch.
 
 
       
PanParowka 

SOGI: 25

zawodowiec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 209
  Wysłany: Pon Lis 28, 2011 9:52 pm     

Szasz napisał/a:
jeśli trenuje typowo kulturystycznie to można robic barki po klatce dużym plusem jest to że bark isą już mocno zmęczone po klatce i idą mniejsze ciężary i mniejsze ryzyko kontuzji a tył barków można robić po plecach w serii łączonej ze szrugsami co do przedramion to szkoda na nie energi rozmawiałem z Pitem Trenzem i mówił że nigdy nie ćwiczył przedramion a miał nieźle je dojebane



Wyjątek potwierdza regułę. Bo generalnie jest tak, że większość ludzi którzy nie ćwiczą przedramienia ma je albo wielkości patyczków , co przy bicepsie 45+ wygląda bardzo nieproporcjonalnie, albo jednolita zbitą masę, zamiast ładnie wyglądających rąk. To idzie od razu poznać, wystarczy, że ktoś podaje rękę. Nie uważam, że 15-20 minut w tygodniu poświęcone na przedramię to marnowanie energii, wręcz przeciwnie, poza ładnym zarysowaniem mięśni dochodzi pewniejszy chwyt, który przydaje się przy wielu innych ćwiczeniach.


Znam ludzi z ładnie zrobionym 6pakiem którzy nigdy nie ćwiczyli mięśni brzucha, a wyrobili go sobie na przysiadach i martwym - co nie znaczy. że nie należy ich ćwiczyć.
 
 
       
Szasz

SOGI: 57556

profesjonalista

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 831
  Wysłany: Pon Lis 28, 2011 10:11 pm     

żaden z uczniów Pita nie trenuje przedramion według Pita same urosną od uginań i cieżkich wiosłowań ciagów ja kulturystyki nietrenuje więc swoimi doświadczaniem sie nie podziele
 
 
       
PanParowka 

SOGI: 25

zawodowiec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 209
  Wysłany: Pon Lis 28, 2011 10:28 pm     

Pewnie masz racje, skoro taki autorytet tak mówi to musi być coś na rzeczy.
 
 
       
buds

SOGI: 10

świerzak


Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 10
Skąd: Katowice
  Wysłany: Pon Gru 05, 2011 12:31 pm     

Bo to racja, kiedyś w telewizji chyba był ten temat omawiany. Przynajmniej tak mi się kojarzy.
_________________
Projektowanie stron Katowice Pozdrawiam serdecznie!
 
 
       
Szasz

SOGI: 57556

profesjonalista

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 831
  Wysłany: Wto Gru 06, 2011 9:01 pm     

Pytanie do wyciskaczy i trojboistów czy po ciężkim treningu ławki można zamiast wyciskania wąsko i poręczy dać wyciskanie wąsko francuz sztanga do czoła i wyciąg górny ? a poręcze dynamike w lekkim dniu?
 
 
       
lysy 

SOGI: 5104

MASTER

Pomógł: 15 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1534
Skąd: Poland
  Wysłany: Śro Gru 07, 2011 10:46 am     

mnie się lepiej łączy właśnie ten cały 1 zestaw : wyciskanie ciężko,wąsko + poręcze
a ten 2 zestaw na lżejszym.

warto spróbować na sobie.
zobaczymy też co powiedzą inni...
 
 
 
       
Szasz

SOGI: 57556

profesjonalista

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 831
  Wysłany: Śro Gru 07, 2011 11:16 am     

mi też tak sie dużo lepiej robi ale nie można non stop robic ten sam schemat bo stagnacja dlatego kombinuje coś zawsze robiłem wl wasko i poręcze
 
 
       
Szasz

SOGI: 57556

profesjonalista

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 831
  Wysłany: Śro Gru 07, 2011 4:04 pm     

a może wąsko i poręcze robić non stop a do tego coś dodać czy można robić non stop tak samo a ten 2 dzien lekki tam zmieniać tylko
i jeszcze jedno mnie dręczy dlaczego 666 polecał pompki na poręczach bez obciążenia po 8-15 powt a nie z obciążeniem mniejszą liczbę ruchów
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Czw Gru 08, 2011 4:43 pm     

PanParowka napisał/a:
vir88 napisał/a:
Ja proponuje takie coś:

poniedziałek-klatka,barki,triceps
wtorek-plecy, biceps
środa-wolne
czwartek-nogi
piątek-biceps i triceps

w poniedziałek i wtorek na bic i tric zrób tylko 1-2 ćwiczenia w sumie 5-6 serii, ale staraj się je zrobić maksymalnie intensywnie w piątek proponuje w superseriach.



Tylko dlaczego klata z barkami na jednym treningu? Ja bym tak nie mógł. Moim zdaniem barki są na tyle istotną partią, że zasługują na poświęcenie im szczególnej uwagi. Zdecydowanie przeniósłbym bareczki na czwartek i ćwiczył je przed nogami. A w poniedziałek w miejsce barków dołożył jakże ważną, a często niedocenianą część ciała... PRZEDRAMIĘ.


No, chyba, że ktoś bawi się w takie rzeczy jak PPL, 5x5, czy inne rippetoe, a nie typowo kulturystyczny split.
 
 
       
Jony1 

SOGI: 24

świerzak

Wiek: 31
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 20
  Wysłany: Nie Gru 11, 2011 1:04 pm     

Mam prośbę pomoże mi ktoś ułożyc tren na siłę...?? Dostęp do normalnej siłowni trenuje od sr do soboty.
 
 
       
Szasz

SOGI: 57556

profesjonalista

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 831
  Wysłany: Nie Gru 11, 2011 3:28 pm     

tylko oszust jest w stanie rozpisać komuś dokładny trening przez internet w dodatku nie wiedząc centralnie nic o trenującym
 
 
       
vhailor

SOGI: 1851

MASTER
don Corleone


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 1667
  Wysłany: Pią Maj 11, 2012 10:26 am     

chłopaki , robicie tył barków z plecami czy z barkami razem ? ciekawi mnie opinia jak komu podchodzą właśnie plecy z tyłem barków
_________________
Nie ma op*erdalania się !

dziennik:
http://forumsportowe.us/v...p?p=68862#68862
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 11