Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
elem

SOGI: 164

świerzak

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 148
  Wysłany: Śro Cze 02, 2010 3:09 pm   Jak ustawić dięte przy treningu kończącym się o godz.22  

Witam , mam taki problem , kończę trening o godz.22, zaraz po treningu , przyjmuje 10gr l-glutaminy i bcaa, oraz pije porcję gainera Mutant Mass (20gr białka , 80wg)

Co z kolejnymi posiłkami, ma ktoś jakieś pomysły? Jak powinno być po bożemu?

Aktualnie 1h po gainerze jem posiłek, kurczak(200GR) ,2 szklanki brązowego makronu, ale jest to dośc obwity posiłek tuż przed snem.

Można po gainerze pic odzywke białkową i do spania, ale wstaje wyraznie osłabiony.

Mozna by też zastosować "wegle na noc" (wafle ryzowe z masłem orzechowym, opoznijacym wchłanienia wegli)

Co o tym myślicie? Jak to u was wyglada? Zapraszam do dyskusji
 
 
       
mały666 

SOGI: 1058

MASTER

Pomógł: 43 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 1130
Skąd: łódź
  Wysłany: Śro Cze 02, 2010 4:35 pm     

po1 wywal tego mutanta toz to prawie same wegle proste! po treningu 100gr 30%pxs, godzine,poltorej potem maly obietosciowo, lekko strawny posilek np100gr chudego sera z ciemnym pieczywem zapij proteina zeby uzupelnic bialko i w kime ;-)
 
 
       
elem

SOGI: 164

świerzak

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 148
  Wysłany: Śro Cze 02, 2010 4:55 pm     

Dzięki za odpowiedz i zainteresowanie.

Tzn. tak, po treningu jak najbardziej wskazane są cukry proste, szybko uzupełniające poziom glikogenu, podnosząc poziom insuliny etc. , ale mutant mass to w jednej porcji(130g) ma tylko 14g cukrów prostych , reszta to cukry o niskim IG.

No wiec opcja posiłku ok. 500kcal.

Jakieś inne propozycje?
 
 
       
czikenus 

SOGI: 2288

profesjonalista

Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 773
  Wysłany: Śro Cze 02, 2010 5:15 pm     

elem maly666 dobrze Ci radzi z wlasnego dowsiwadczenia Ci powiem ze nie bierz zadnego mutanta , bo to co jest na etykiecie nijak ma sie do prawdy...tak samo pisza ze jest vextrago a niczego takiego tam w nim nie ma;p na silce najlpei wypij carbo z 0,7 g na kg albo to co maly mowi gainera z pxs tylko tego 30 %
 
 
       
elem

SOGI: 164

świerzak

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 148
  Wysłany: Śro Cze 02, 2010 5:24 pm     

Nie chcę żeby dyskusja odbywała się na temat mutant massa.

Po treningu cukry proste sa wskazne , nawet jeżeli PVL kantuja na opisie.
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Śro Cze 02, 2010 8:38 pm     

po treningu silowym przyjecie porcji weglowodanow i bialka jest WARUNKIEM przejscia organizmu w stan anaboliczny... to nie podlega watpliwosci...

po 30-60 minut musisz zjesc posilek potreningowy, który traktujesz priorytetowo tak samo jak sniadanie... nie boj sie o zalanie bo weglowodany i bialko zostano w pelni wykorzystane do odbudowy glikogenu i pelnej regeneracji organizmu po treningu oporowym...

opieraj sie na weglowodanach zlozonych, a jakos masy bedzie o wiele lepsza...

100g brazowego ryzu/ryzu basmati + 150 piersi z kurczaka/indyka z porcja warzyw to optymalna porcja... nie idz spac od razu po posilku... daj ukladowi enzymatycznemu czs na pelna mobilizacje do trawienia skladnikow odzywczych... w nocy metabolizm mocno zwalnia i posilek, ktory przynajmniej czesciowo sie nie strawil po prostu bedzie jełczał w zołądku...

ja jem i po godzince ide spac... rano jestem wypoczety i miesnie sa nalezycie odzywione...

pzdr!
 
 
 
       
elem

SOGI: 164

świerzak

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 148
  Wysłany: Śro Cze 02, 2010 11:02 pm     

JOR5 , dziękuje za odpowiedz, jest to zbiezne z tym co teraz robie.

Do Ciebie mam tez pytanie, jak to ma wygladac gdy o 22 konczy sie trening na basenie, lub inny aerobowy, jak tu ma wygladac sumplementacja okolo treningowa.
Czy po takim trenigu tez stosujesz , wegle i bialko po treningu i posiłek potreingowy.

W tej chwili przed i po stosuje tylko aminkowasy BCAA, glutamine, po to samo, oraz szejk białkowy, co o Tym myślisz?

Nikt nie odniósł sie do diety wegle na noc? ktoś stosował?
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Czw Cze 03, 2010 8:51 am     

Po treningu tlenowym(przy pelnej dostepnosci tlenu) gdzie glownym substratem energetycznym obok glikogenu sa wolne kwasy tluszczowe pochodzace ze wczesniejszego rozpadu traicylogliceroli... nalezy unikac weglowodanów prostych, gdyz te moga spowodowac nawet zmagazynowanie nowych triacylogliceroli w adipocytach w formie zapasowej energii na wypadek kolejnego wysilku tlenowego... jak zwykle chodzi tuta o insuline... jak kiedys znajde te reakcje w biochemii, które to warunkuja to postaram sie przeniesc na ludzki jezyk i wkleic...

jak robie aeroby po silowce to zaraz po treningu oporowym przyjmuje porcje mieszanki weglowodanowo bialkowej pxs aby przestawic organizm w stan anaboliczny i robie jakies 10 minut rozciagania aby pozwolic ukladowi enzymatycznemu na przynajmniej rozpoczecie trawienia skladnikow odzywczych... pamietajmy, ze po treningu silowym metabolizm jest maksymalnie nakrecony i chlonie wszystko w ekspresowym tempie...

najlepszym wypadkiem byloby przyjecie aminokwasów zwyklych, BCAA, Glutaminy i Leucyny wraz z porcja weglowodanow co jeszcze bardziej przyspieszy ten proces gdyz omijamy jeden szlak metaboliczny polegajacy na rozbijaniu bialek to prostszych czasteczek czyli aminokwasow... my przyjmujemy juz gotowe. Hydrolizaty aminokwasów przyjete po silowce zaraz trafiaja do krwioobiegu i w praktycznie niezmienionej formie laduja na swoim miejscu...

Wsiadam na rower i krece aeroby o niskiej intensywnosci okolo 60-65% maksymalnego pobory tlenu... gdzie energia jest pobierana w pierwszej kolejnosci z glikogenu, który zostaje czesciowo odbudowany wiec oszczedzamy nasze miesnie, których bialka podczas deficytu glikogenowego zostały by przeksztalcone w glukoze... w miare trwania treningu tlenowego organizm przestawia sie na "paliwo wysokooktanowe" czyli wolne kwasy tluszczowe, z których wytwarzane jest ATP i mozemy cieszyc sie zmniejszaniem ilosci zbednego balastu na NAszym ciele:)

Plywanie na basenie w moim przypadku to wysilek Beztlenowy(łapie zadyszke) gdyz nie jestem wybitnym plywakiem i kosztuje mnie to sporo energii, choc sa zawodnicy, którzy plywaja i nie brakuje im tlenu...

W SKROCIE:

po wysilku tlenowym nalezy przyjac weglowodany zlozone

Po wysilku beztlenowym nalezy przyjac porcje weglowodanow prostych badz mieszanki...

ja nie uznaje wegli prostych w czystej postaci dlatego po prostu ustalam sobie posilki w takim rozkladzie aby zaraz po aerobach/basenie po prostu zjesc posilek...

BCAA mozna brac na 30 minut przed aerobami lub basenem aby zahamowac katabolizm...

JEZELI CHODZI O WEGLE NA NOC...

ja stosowalem i rano wstawalem ulany woda i nie podobala mi sie moja sylwetka... zalapalem rowniez nieco tluszczu i jak sie zorientowalem wrocilem do zwyklej diety...

wegle jem na godzine przed snem jezeli robie wieczorny trening silowy z aerobami lub same aeroby...

tluszcz leci na leb na szyje, a miesnie oszczedzam...

musisz sprawdzic takie cos na sobie... moj znajomy teraz zjada wegle na noc w ilosci 50g brazowego ryzu (lekko niedogotowanego) i lepiej spi(ja mialem z tym problem i rano mialem zgage) i odczuwa lepsza regeneracje...

w kazdej opcji dietetycznej jest cos dobrego, ale ktora opcja jest najlepsza dla konkretnej osoby to juz kwestia typowo personalna i nalezy po prostu sprobowac i po 2 tygodniach ocenic efekt...

pzdr!
 
 
 
       
elem

SOGI: 164

świerzak

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 148
  Wysłany: Czw Cze 03, 2010 3:46 pm     

Dzięki za odpowiedz.

W jakich granicach czasowym ma trwać trening aerobowy tuż po siłowym do 30-40min?
A ile w dniach wolnych od treningu siłowego?


Aktualnie stosuje trening obwodowy, który sam w sobie z racji na intesywnosc i obiętość jest treningiem wytrzymałościowo - siłowym, tentno w trakcie takiego treningu jest na poziomie sredniego treningu aerobowego.
Czy po takim treningu warto krecić jeszcze aeroby?
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Czw Cze 03, 2010 4:09 pm     

aeroby nalezy stopniowo zwiekszac, a potem stopniowo zmniejszac...

zacznij od 3x w tyg po 30 minut
co tydzien/dwa(zalezy od dlugosci redukcji) zwiekszaj czas o 5 minut az dojdziesz do 45-50 minut... potem obnizasz do 35 minut i dokladasz jeden trening dodatkowo w dzien bez treningu wiec masz 4x 35minut... znowu lecisz az do 45-50 minut i dokladasz kolejny i zmniejszasz do 4o minut i tak az dojdziesz do nawet 6 razy w tyg po 45-50 minut

stopniowo adaptuj organizm do treningu tlenowego... potem pod koniec zmniejszasz ilosc aerobow do 5 razy potem 4 potem 3 i obnizasz stopniowo czas trwania az do 30 minut...

zapobiega to zbyt duzej utracie masy miesniowej i wyplaszczeniu sylwetki...

trening tlenowy to STALY wysilek o STALEJ intensywnosci...

trening silowy nie jest takim treningiem... ten ma na celu spalenie jak najwiekszej ilosci kalorii, podkrecenie metabolizmu, wykorzystanie glikogenu i zabezpieczenia miesni oczywiscie poprzez wywolanie hipertrofii...

trening silowy w strefie tlenowej to "masturbacja" a nie trening dla mezczyzn... takie cos jest zarezerowane dla kobiet, ktore przychodza do fitness clubu aby poprawic swoj wyglad i spalic nieco kalorii...
 
 
 
       
tomczer17
[Usunięty]

SOGI: 52


  Wysłany: Czw Cze 03, 2010 7:29 pm     

ja bym sie nie bawil w to zmniejszanie czyli jak zwiekszam z 3x na 4x w tyg to znowu schodze do 35min np. lecialalbymn normalnie zaczac od 30min 3x w tyg, co tydzien lub 2 (zalezy czy na redukcje przenaczyles np 6-8tyg czy 14-16tyg) zwiekszac kolejno do 4x, 5, czy nawet 6x w tyg, i potem zaczynamy zwiekszac o 5min co tydzien/dwa az dojdziemy do 45-50min. nie próbowalem takiego cofania sie jak jor5 pisal, ale zdaje mi sie ze orgaznim przyzwyczaja sie juz do jednorazowego wysilku i nawet jesli dodajemy kolejny dzien w tyg do w danym jednym dniu zejscie spowrotem z 50min na 35min nie bedzie efektywne.
natomiast podczas konczeniu redukcji schodzenie stopniowe z ilosci aero jak nanjbardziej ale to juz na koniec, bo uwazam ze zarowno przechodzenie na redukcje jak i na mase musi sie odbywac stopniowo i jesli np robimy 6x w tyg po 50min aero i nagle to ucianamy calkiem i dowalamy kalori na mase to zwyczjanie lapiemy fat
 
 
       
elem

SOGI: 164

świerzak

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 148
  Wysłany: Czw Cze 03, 2010 7:59 pm     

@JOR5 "trening silowy w strefie tlenowej to "masturbacja" a nie trening dla mezczyzn... takie cos jest zarezerowane dla kobiet, ktore przychodza do fitness clubu aby poprawic swoj wyglad i spalic nieco kalorii..."

Mocno przesadzasz i spłaszczasz sprawę że taki trening jest męski a inny nie, to nie profesjonalne.

Napisałem że mój trening ktory jest wytrzymałościowo-siłowy, tętnem w pewnych momentach zahacza o trening aerobowy(nie jest stricte aerobowy)
Pozatym sa inne cele niz poprawianie wygladu lub spalanie kalorii, poprawa szybkosci, dynamiki , wytrzymałosci etc. bokser, zawodnik MMA, niepotrzebuje poprawiać wyglądu , i czesto ich treningi zahaczaja jezeli chodzi o tentno o trening aerobowy, zgodzisz sie ze mna ze ich treningi sa niemęskie.

Masz wpisane w profilu trener osobisty, co jesli Twoim klientem byłby siatkarz? Który chce poprawić, inne parametry niz wyglad i poziom tluszczu ,np. takie jak szybkosc i dynamike, chyba nie umial bys mu pomoc , skoro twierdzisz ze idealny dla niego plan treningowy jest nie męski.. i jest dla pani 50-letniej pani Gieni.

Pomimo tego dziekuje za informacje i poświecony czas. Pozdr
Ostatnio zmieniony przez elem Czw Cze 03, 2010 9:45 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
       
lysy 

SOGI: 5104

MASTER

Pomógł: 15 razy
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1534
Skąd: Poland
  Wysłany: Czw Cze 03, 2010 8:37 pm     

też się nie zgadzam że obwodówka to masturbacja :wpale:
to świetna forma treningów dla każdego,no może nie dla zaawansowanych kulturystów...
zależnie od celów i sposobu przeprowadzenia daje wyniki często lepsze od tych zaawansowanych programów.a jeśli ktoś się na treningu spręża to dodaje sobie działanie ,,pseudo'' aerobowe i wydolnościowe. - ja sobie bardzo chwaliłem i chwale ten rodzaj trenowania !!!
 
 
 
       
tomczer17
[Usunięty]

SOGI: 52


  Wysłany: Czw Cze 03, 2010 8:48 pm     

masza tam tez pisal ze od czasu do czasu leci takim sposobem
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Pią Cze 04, 2010 7:53 am     

pewnie, ze tak, ale trening silowy ma odbywac sie w warunkach beztlenowych inaczej nie wywolamy hipertofii, ktora jest wazna nie tylko podczas budowania masy miesniowej, ale rowniez podczas redukcji aby zachowac jak najwiecej masy miesniowej...

ja nie karce obwodowki bo sam nia cwicze, do tego jak pisza chlopaki wyzej nawet zawodowcy potrafia wiele z tego wyciagnac... niedawno rzezbilem chlopaka na takim treningu...

czytajcie ze zrozumieniem:

trening silowy w strefie tlenowej to "masturbacja" a nie trening dla mezczyzn...

nie karce trening lecz jego obciazenie...

napisales stosuje trening wytrzymalosciowo silowy... jezeli pracujesz w tlenowej strefie energetycznej nie jest to typowy trening silowy, który cechuje sie brakiem dostepnosci tlenu...

okresl co jest Twoim celem... wytrzymalosco, ktorej wyrobienie wymaga nieco innego zabiegu czy spalanie tkanki tluszczowej...

napisales o AEROBACH wiec wydawalo mi sie oczywiste, ze Twoim celem jest redukcja tkanki tluszczowej... oczywiscie taki trening ma wiele innych pozytywnych... ale nie wyslawiasz sie jednoznacznie...

fakt nie pracowalem z siatkarzami, ale pracuje z pilkarkami recznymi :mrgreen:
 
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10