Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Pon Lip 30, 2012 6:51 pm   Suplementacja w okresie redukcji - artykuł  

Witam wszystkich forumowiczów i zapraszam do kolejnego artykułu z serii obalamy mity. Dzisiaj chciałbym przybliżyć Wam kwestię dozwolonego wspomagania treningów i diety w okresie redukcji tkanki tłuszczowej.

Wszyscy z Was, którzy chociaż raz próbowali spalić trochę tkanki tłuszczowej przed latem wiedzą jak ciężko jest wytrzymać reżim dietetyczny oraz treningowy, który przy obniżonej ilości kalorii jest zwykłą katorgą dla wygłodniałego organizmu. Jeżeli ktoś mówi, że bez odpowiedniej suplementacji jest w stanie wytrzymać 12-16 tygodni takiego katowania samego siebie to po prostu jeszcze nigdy tego nie próbował. Nie da się tego opisać jeżeli ktoś choć raz tego nie przeżył. Do dobry sprawdzian charakteru oraz konsekwencji w dążeniu do celu. Bez wsparcia swoich działań odpowiednimi suplementami nie da rady osiągnąć zadowalającej formy, nie mówiąc już o formie startowej gdzie poziom tkanki tłuszczowej rzadko przekracza 3%, dlatego chciałbym pokazać moją sprawdzoną wizję osiągnięcia formy pozwalającej pokazać się bez stresu na plaży czy basenie.

Na początek antykataboliki. Przypomnę, że ten artykuł jest poświęcony dozwolonej suplementacji, a kwestii SAA/PH poświęcę inna publikację. Najlepszym, najbardziej skutecznym, a zarazem najtańszym suniż 8 tyg. Pierwsze 6 tyg oparłbym się na monohydracie, gdyż nadmiar wody podplementem antykatabolicznym jest kreatyna. Podczas okresu redukcyjnego opierałbym się raczej na innych formach niż monohydrat jednak jeżeli redukcja ma trwać dłużej skórnej nie będzie dla Nas przeszkoda w początkowej fazie walki o formę. Kolejne 6-8 tygodni przerzuciłbym się na jakieś inne formy jak jabłczan czy popularny ostatnio magnezowy chelat zawarty w suplemencie z asortymentu pitbullshop.us – Green Magnitude z Controlled labs oraz azotan kreatyny zawarty w C – bol’u z thermolife, które łapią najmniej wody ze wszystkich dostępnych suplementów, które miałem okazję przetestować. Podsumowując kreatyna jest podstawowym suplementem podczas redukcji zabezpieczającym Nasze mięsnie przed katabolizmem i powinniśmy na samym początku się w Niego zaopatrzyć. Kolejnym suplementem, który pozwoli Nam zachować masę oraz ciężko wypracowaną siłę są aminokwasy rozgałęzione – BCAA, które niesamowicie przyspieszają regenerację. Najbardziej sprawdzoną opcją jest dodawanie 3g przed i 3g po treningu wraz z 2-3 dodatkową porcją najbardziej anabolicznego aminokwasu, mianowicie leucyny. Taka mieszanka to istna bomba regeneracyjna z dodatkiem kreatyny. Nie ma lepszej naturalnej opcji suplementacyjnej, która potrafi tak pomóc w treningu. Oczywiście należy zaopatrywać się w najpewniejsze suplementy, które zapewniają najwyższą jakośc surowców oraz produkcji swoich wyrobów. Niestety nie znam jakiejkolwiek firmy, która miałaby podejście do niemieckich producentów. PowerXsports oraz Best Body Nutrition to firmy, które pozwolą Wam osiągnąć życiową formę bez nadwyrężania zdrowia. Jeżeli ktoś mówi, że jest inaczej po prostu nigdy tego nie próbował.

Aby wspomaganie okolotreningowe było kompletne nie mógłbym zapomnieć o totalnej podstawie nie tylko przy redukcji, ale również przy budowaniu masy czy siły. Mowa tutaj o porcji gainera czyli mieszanki węglowodanów i białek. Najlepsza opcją jest odżywka o stosunku 1:2 na korzyść węglowodanów gdyż ważne jest aby po treningu układ enzymatyczny najpierw zajął się trawieniem cukrów gdyż cukry mają za zadanie przestawić organizm w stan ANABOLICZNY hamując niekorzystny dla Nas katabolizm, a trawione następnie białka rozpoczynają proces regeneracji czyli odbudowywani uszkodzonych białek mięśniowych i dokładanie kolejnych cegiełek i rozbudowywanie tego co dla Nas stanowi cel naczelny – masy mięśniowej.

Wiele osób uważa, że podczas redukcji stosowanie węglowodanów po treningu zahamuje spalanie tkanki tłuszczowej, a nawet więcej. Spowoduje jej odkładanie co jest kompletną bzdurą. Po pierwsze po treningu mamy tak duże straty kaloryczne, że organizm choćby nie wiem co wszystko wchłonie w ekpresowym tempie i wprowadzi tam gdzie potrzeba i na pewno nie będą to komórki tłuszczowe – Adipocyty. Po treningu dochodzi do stanu tzw. Okna anabolicznego czyli momentu kiedy komórki są otwarte i przyjmują wszystko co im damy. Po drugie jeżeli przyjrzymy się samemu procesowi beta oksydacji, zauważymy, że nie może zachodzić bez niewielkiej ilości węglowodanów. Potrzebny do tego procesu kwas szczawiooctowy powstaje z pirogronianiu, który jest produktem glikolizy, a więc jak widać odrobina cukru jest niezbędna do prawidłowego spalania tkanki tłuszczowej. Oczywiście organizm, jak wielokrotnie powtarzam, jest niezwykle mądra maszyną i w warunkach głodu jest w stanie „stanąć na głowie” aby przeżyć więc i tutaj sobie radzi. Jednak organizm potrafi otrzymać cukry jedynie z białka w procesie glukoneogenezy i wykorzysta do tego własne mięsnie co nie jest dla Nas korzystne. Wiele osób mówi, że wystarczy przyjąć same białka po treningu. Tak to prawda organizm scukrzy te białko co ja uznaję jako zwykłą stratę do tego proces ten trwa zbyt długo aby wykorzystać „okno anaboliczne” i poprawnie zregenerować organizm po treningu. Oczywiście znajdą się zwolennicy picia samego białka bo każdy organizm inaczej reaguję na takie zabiegi. Do tego brak węglowodanów nie powoduje wyrzutu insuliny więc nie hamuje wytwarzania hormonu wzrostu, który możemy zauważyć po ciężkim treningu siłowym. Nie neguję tej teorii bo jest prawdziwa… jednak ja i moi klienci odnosimy zadowalające efekty stosując gainera po treningu czego po samym białku nie zauwazylismy. Organizm pewnie by się do tego przyzwyczaił jak zawsze jednak szkoda czasu na kombinowanie skoro odnosimy sukcesu stosując mieszankę węglowodanów i białek po treningu.

Każdy kto stosowal niskokaloryczną diętę redukcyjna wie jak z każdym dniem coraz cięzej zmusić się do treningu. Brakuje sił, psychika podupada z powodu braku „smacznego jedzonka” i monotonii kurczaka i ryzu z warzywami i czasami potrzeba mocnego kopa aby ruszyć na siłownię.

Idealnym suplementem zwiekszajacym chęci oraz motywację do odbycia ciężkiej sesji treningu oporowego są tzw. No Boostery – czyli suple przedtreningowe zwiększające wytrzymalosć pobudzenie oraz pompę mięsniowa. Im dalszy etap redukcji tym suplementy powinny być mocniejsze więc proponuje zacząc od mojego numeru jeden czyli White Flooda, który daje umiarkowane pobudzenie, które ja nazywam stanem czystego i jasnego umysłu pozwalającego skupić się na odbywanej sesji treningowe, który oczywiście możemy regulować poprzez stosowaną dawkę. Warto wspomnieć, że daje niesamowita pompe co pozwala cieszyć się treningiem mimo braku energii. Jeżeli ktoś ciężko reaguje na pobudzacze to warto zastanowić się nad suplementem ze stajni THERMOLIFE – Pump Bole’m, który daje świetną pompę, którą nie da się z niczym porównać – mięśnie sa jakby z gumy i nie zawiera żadnych pobudzaczy. Oba suplementy mimo dość wysokiej ceny sa bardzo wydajne. Bardziej niż inne suplementy dostępne na rynku więc warto w nie inwestować.

Im dalej w redukcji tym sił coraz mniej więc potrzeba coraz większego kopa. Jeżeli ktoś dobrze reaguję na geramine to proponuje zastosować hemoragę z nutrexu, który ostatnio robi furore u mnie w siłowni. Daje niezłą pompę i dość duże pobudzenie. Przestrzegam przed dawkowaniem. Róbcie to ostrożnie bo łatwo przesadzić, a większa dawka wzmacnia skutki uboczne, a efekt końcowy jest ten sam. Bezmyślne dodawanie supli pogorszy trening i będziecie tego żałować już przed jego rozpoczęciem dlatego przestrzegam, że geramina to nie zabawka! Kolejnym suplementem z górnej półki pobudzaczy jest znany wszystkim Mesomorph jednak posiada tylu samu zwolenników co przeciwników. Ja należę do tych drugich, gdyż zastosowane w Nim składniki oraz porcja geraminy nie pozwala mi przeprowadzić efektywnego treningu. Boli mnie głowa, mam nudności oraz mam straszne zejścia, które strasznie uprzykrzają mi późniejsze funkcjonowanie w ciągu dnia. Tak jak napisałem wcześniej moim numerem jeden jest White Flood i nie mam zamiaru zmieniac go na nic innego.

Antykataboliki oraz suplementy okołotreningowe już mamy więc czas zająć się spalaczami, które mają za zadanie przyspieszyć efekt w postaci utleniania zapasowej tkanki tłuszczowej. Tak samo jak z suplementami przedtreningowy należy stopniowo przechodzić z suplementów o lekkim składzie do tych posiadających najmocniejsze dostępne na rynku składniki termogeniczne. Zakładając, że redukcja ma trwać 12 tygodni oparłbym wspomaganie na 3 etapowej zmianie środków i rozpoczął od produktu zawierającego podstawowe składniki. Podstawowe nie oznacza od razu, że nie działające gdyż odpowiedniej jakości surowiec na pewno zapewni zadowalające efekty. Przez pierwsze 4 tygodnie stosowałbym V10 z best Body nutrition, który ma w swoim składzie aż 10 składników lipotropowych oraz termogenicznych takich jak ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z guarany, imbiru, yohimbina czy obniżający apetyt i regulujący poziom cukru we krwi cynk. Skład prosty, ale przemyślany. Suplement ten polecałbym raczej kobietom jednak w początkowej fazie redukcji sprawdzi się również u mężczyzn. Sprawdzone przeze mnie w tegorocznej redukcji.

Po 4 tygodniach robi się coraz ciężej o efekty więc należy podkręcić nieco tempo dorzucając suplement o bardziej zaawansowanym składzie. Jeżeli ktoś dobrze reaguje na geraminę i potrafi rozważnie się z Nią obchodzić zwłaszcza jeżeli stosujemy wraz z tym inne suplementy zawierające ten stymulant np.: NO BOSTERY… spalacz V10 zmieniłbym na GET FN AMPED. Jest bardzo skuteczny jednak działa na tyle mocno, że 1 kapsułka dziennie potrafi zadowolić osobę ważącą nawet ponad 100kg. Miałem niedawno przypadek osoby, która przedawkowała Geraminę dlatego jeszcze raz przestrzegam przed wyższym dawkowaniem. Myślenie, że skoro 1 kapsułka mnie nie zabiła to druga również są tutaj niewskazane. Efekty mogą być katastrofalne, a spalonej tkanki tłuszczowej NA PEWNO nie będzie więcej.

Na ostateczne docięcie zaproponowałbym nowy suplement o niezbyt rozbudowanym jednak niezwykle skutecznym składzie, który stosuje moja podopieczna i odnosi zadowalający efekt. Mowa tutaj o LIPO RUSH Burneika Sports. Zawiera w sobie geramine, ale najbardziej wartym uwagi jest składnik o nazwie T2, który ma za zadanie przyspieszać metabolizm i robi to nadzwyczaj skutecznie. Potwierdzone w praktyce. Ostatnie 4 -5 tygodni, w których zależy na ostatecznym wycięciu możemy spokojnie oprzeć na tym suplemencie. Nie pożałujecie wydanych pieniędzy.

Na sam koniec chciałbym opisać suplement, który bardzo mile mnie zaskoczył podczas tegorocznej redukcji i pozwala przejść na inny etap rzeźbienia sylwetki. Mowa tutaj o DICANIE z thermolife. Nie jest to typowy spalacz jednak jego działanie opiera się na przyspieszaniu przemiany materii. Pamiętam pierwsze dni kiedy przyjmowałem 1 kapsułkę DICANY. Apetyt szalał niesamowicie co wskazywało ewidentnie, że metabolizm się nakręca. 2 kapsułki to absolutny maksimum gdyż dawka zalecana - 3 kapsułki mogą być nadmiernie kataboliczne dla mięśni więc polecam utrzymywanie dawki 2 kaps przez całą redukcję co pozwoli odnosić zadowalające efekty przy jak najmniejszych stratach w sile i masie. Na prawde uwierzcie mi lub nie, ale DICANA to na prawde niesamowity suplement, który pozwala przełamać nawet największą stagnacje w spalaniu tłuszczu. Jak wiemy organizm broni się gdy schodzimy z poziomem BF zbyt nisko. DICANA otworzy Wam drzwi do życiowej formy, której nie powstydziłby się nawet kulturysta. Ja stosowałem najpierw 4 tygodnie 1 kapsułkę dziennie następnie do końca redukcji przyjmowałem 2 kaspułki i formę jaką udało mi się osiągnąć mogliście już okazję zobaczyć na zdjęciach wklejonych w temacie o TYPACH METABOLICZNYCH.

Dziękuję Wam wszystkim za tak pochlebne opinie na temat poprzednich artykułów i mam nadzieję, że ten również pomoże Wam w planowaniu kolejnej redukcji i osiągania życiowej formy. Mam nadzieję, że kolejny raz znajdziecie tutaj cos dla siebie.
 
 
 
       
olek7881 

SOGI: 30026

MASTER

Pomógł: 21 razy
Wiek: 37
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2730
  Wysłany: Wto Lip 31, 2012 10:20 am     

bcaa z leucyna mozna zastapic pw/psyko rownie dobrze:) nie kazdy lubi cpalnie typu get,niektorzy woleliby v10 ciagnac dluzej: ;)
_________________
R.I.P VADIM BELIAEV
www.poomoc.pl
 
 
       
VSOP 

SOGI: 0

profesjonalista


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 615
  Wysłany: Wto Lip 31, 2012 1:55 pm     

olek dobrze pisze, ale jak kto woli.
Jor, bardzo fajny art. naprawdę super je się czyta.
czekam na coś "mocniejszego" :D
_________________
Train like a champion today
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 34
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Wto Lip 31, 2012 4:05 pm     

tutaj macie racje choc pxs to dla mnie ciagle numer jeden!! Purple wrath i psyko eleganckie suplementy, ale mieszanka pxs to bomba atomowa...

nie bójcie się niedługo zahacze o tematy SAA choc nie jestem zadnym autorytetem w tej dziedzinie :) sa lepsi na tym forum
 
 
 
       
Siluboss 

SOGI: 854

świerzak


Wiek: 36
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 85
Skąd: Polska
  Wysłany: Pią Kwi 18, 2014 9:47 am     

hmm ciezko powiedziec purple wraath ma jesze inne skladniki w sobie
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 3:24 pm     

Jor dobry art ale sogow to ja nie moge Ci dac bo je sam rozdajesz o1yw3
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
DWinchester

SOGI: 12

świerzak

Dołączył: 18 Paź 2014
Posty: 11
  Wysłany: Czw Sie 18, 2016 11:31 am     

Mi strasznie podczas redukcji dokucza chęć na słodkie, a mógłbym je wcinać kilogramami;/ a na sam dodatek mam tak, że zachowuję się jak narkoman, jak spróbuję "działkę" słodkiego, np czekolada czy cos to już nie odchodzę póki wszystkiego nie zjem, wiem, insulina skacze do góry itp. Pomaga mi za to w walce z tymi napadami głodu na słodkie bardzo HCA, a akurat suplementuję ten ze Scitec'a bo przystepny cenowo jak i dawka dobrze dobrana jest. Do tego dorzucam cynk i jakoś idzie walczyć o przestrzeganie diety. Wiem, że HCA na mnie działa, bo gdy nie uzywałem, to apetyt miałem ogromny, teraz już na szczęście o wiele lepiej, nie mówię, że całkowicie zniknął , ale łatwy jest do opanowania.
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Czw Sie 18, 2016 1:09 pm     

DWinchester napisał/a:
Mi strasznie podczas redukcji dokucza chęć na słodkie, a mógłbym je wcinać kilogramami;/ a na sam dodatek mam tak, że zachowuję się jak narkoman, jak spróbuję "działkę" słodkiego, np czekolada czy cos to już nie odchodzę póki wszystkiego nie zjem, wiem, insulina skacze do góry itp. Pomaga mi za to w walce z tymi napadami głodu na słodkie bardzo HCA, a akurat suplementuję ten ze Scitec'a bo przystepny cenowo jak i dawka dobrze dobrana jest. Do tego dorzucam cynk i jakoś idzie walczyć o przestrzeganie diety. Wiem, że HCA na mnie działa, bo gdy nie uzywałem, to apetyt miałem ogromny, teraz już na szczęście o wiele lepiej, nie mówię, że całkowicie zniknął , ale łatwy jest do opanowania.


ty wez wypierdalaj robic reklame tego gowna Scitec ,gdzie indziej co ?
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
Mechanik 

SOGI: 1517

MASTER
Chess player

Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 1156
Skąd: North
  Wysłany: Pią Sie 19, 2016 6:00 am     

prowokacja ;) ale poziom wypowiedzi sciteca....nie mogę z tego zdania :

a akurat suplementuję ten ze Scitec'a bo przystepny cenowo jak i dawka dobrze dobrana jest...

7 latki budują lepiej zdania, może te produkty blokują coś w głowie?
_________________
Make your body your machine!
 
 
       
Alchemy

SOGI: 775

zawodowiec

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 471
  Wysłany: Pią Sie 19, 2016 3:25 pm     

Mechanik napisał/a:
prowokacja ;) ale poziom wypowiedzi sciteca....nie mogę z tego zdania :

a akurat suplementuję ten ze Scitec'a bo przystepny cenowo jak i dawka dobrze dobrana jest...

7 latki budują lepiej zdania, może te produkty blokują coś w głowie?


Sajtek jest najlepsiejszy - polecam, Ryszard Petru :D
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 10