Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Michal_1985

SOGI: 1686

zawodowiec

Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 249
Skąd: PL
  Wysłany: Nie Mar 17, 2013 11:14 am   Prawda o zdrajcy Polski - Balcerowiczu  

W 1989 roku światowy kapitał wprowadził niejakiego Leszka Balerowicza na stanowisko Prezesa Narodowego Banku Polskiego i wydał mu instrukcje postępowania. Dzięki książce "800 dni: szok kontrolowany", która zawiera wynurzenia Balcerowicza z lat 1989-1992, doskonale wiemy - jak przebiegał proces niszczenia polskiej gospodarki - a tym samym niszczenia Państwa Polskiego. Mechanizm był prosty i wynikał z odwróconej do góry nogami gospodarki socjalistycznej. 1. Wszystkie zasoby finansowe Państwa Polskiego ulokował Balcerowicz w prywatnych żydowskich bankach - z oprocentowaniem 1 procent w skali roku. A ponieważ Rząd RP potrzebował gotówki na bieżące funkcjonowanie Państwa Polskiego to pożyczał od tych samych banków - swoje własne pieniądze z oprocentowaniem do 65 procent w skali roku. 2. Przez kilka lat utrzymywał Balcerowicz sztywny kurs dolara wobec złotówki i bardzo wysokie oprocentowanie lokat bankowych - powyżej 50 procent. Był to raj dla spekulantów, którzy kosztem polskich przedsiębiorców zarabiali dwukrotnie więcej - niż najlepsze przedsiębiorstwa na Zachodzie. 3. Balcerowicz zlikwidował wszystkie powiązania ekonomiczne polskich firm oparte na barterze (Barter - to wymiana bezgotówkowa, czyli towar (bądź usługa) za towar. Strony uzgadniają wartość towarów lub usług i dążą do tego, żeby bilans był zerowy. Barter był pierwszym systemem ekonomicznym społeczeństw nie posiadających jeszcze lub nie znających pojęcia pieniądza; w starożytnym Rzymie powodem jego stosowania była utrata wartości pieniądza. W dzisiejszych czasach barter używany jest w wymianie handlowej w celu obejścia restrykcji walutowych lub z krajami cierpiącymi na brak zasobów walut wymienialnych). Z tego powodu 45 procent polskich firm budowlanych - pracujących w Rosji w zamian za ropę i gaz, straciło rynek zbytu i w szybkim tempie zbankrutowało. A my musieliśmy coraz więcej płacić za surowce przeliczane na dolary. 4. W celu zniszczenia wszelkich zdolności twórczych polskich przedsiębiorstw państwowych, wprowadził Balcerowicz "Popiwek" - czyli "Podatek od ponadnormatywnych wypłat wynagrodzeń". W rezultacie czego każda państwowa firma premiująca kwalifikacje pracownika doprowadzona została do bankructwa. A firmy zagraniczne bez problemów oferowały kilkaset procent wyższe zarobki - niż firmy polskie. Bardzo szybko nastąpił z tego powodu odpływ wykwalifikowanych pracowników do firm zagranicznych. O tym wszystkim można się było dowiedzieć we wskazanej książce Balcerowicza. Może tysiące Polaków czytało ją i nie rozumieli - z czym mają do czynienia. Dziś nie mam najmniejszej wątpliwości, że z pełną premedytacją realizowany jest plan zniszczenia kultury Narodu Polskiego - w celu łatwiejszego zniewolenia i kolonizacji Polski przez obcy kapitał. Całe życie się uczę i dopiero kilka lat temu dowiedziałem się, że George Soros przekupił alkoholika Borysa Jelcyna by ten czołgami zdławił opór Parlamentu Rosyjskiego przeciw złodziejskiej prywatyzacji rosyjskiego majątku narodowego. Soros przywiózł wtedy dla uczestników ataku na "Dumę" - Rosyjski Parlament, 200 milionów dolarów. Dziś sie tym publicznie chwali. Setki milionów ludzi, obserwujących atak czołgów na Rosyjski Parlament nie zdawało sobie sprawy co się tam naprawdę dzieje. Podobne działanie podjęto względem polskiej kultury narodowej. Polacy nic nie rozumieją - co się w kulturą polską wyprawia?? Nie wiem jeszcze kto, komu i ile dał pieniędzy za zdławienie polskiego ducha narodowego w kulturze, ale kiedyś się dowiemy.
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Nie Mar 17, 2013 11:47 am     

co racja to racja, on zrujnowal gospodarke Polski bez dwoch zdan!
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
666

SOGI: 592725

z piekła rodem

Pomógł: 69 razy
Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 8178
  Wysłany: Nie Mar 17, 2013 11:47 am     

lap 100sogow
_________________
Power X Sport Team
 
 
       
Michal_1985

SOGI: 1686

zawodowiec

Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 249
Skąd: PL
  Wysłany: Nie Mar 17, 2013 2:19 pm     

dzieki niemu i jego pomysłom firma mojej cioci i wujka splajtowała...
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Nie Mar 17, 2013 5:43 pm     

Akurat moja matka dużo mu zawdzięcza,bo kredyt mieszkaniowy spłacała by 20 lat,a tak za 2 miesięczną pensję spłaciła.Tyle ze wiem że nie każdemu się tak udało.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
Michal_1985

SOGI: 1686

zawodowiec

Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 249
Skąd: PL
  Wysłany: Nie Mar 17, 2013 8:42 pm     

no wiesz wszedzie sa wyjątki potwierdzajace regułe :razz:
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Nie Mar 17, 2013 10:08 pm     

Wiem,dlatego to napisałem,zresztą i tak go nie lubię,jak mówi jakie musimy reformy zrobić,oczywiście największe koszta poniosą pracownicy.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
f.h.boltos 

SOGI: 2271

zawodowiec
Szpekulant

Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 318
Skąd: Cieszyn
  Wysłany: Pon Mar 18, 2013 1:52 pm     

Moi rodzice też tak spłacili kredyt na dom , zamiast kupić telewizor spłacili hipoteke.
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10