Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Pon Maj 07, 2012 7:21 pm   Przepuklina  

Witam,

Czeka mnie zabieg usunięcia przepukliny w kresie białej.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?
Czy miał jakiś plan/harmonogram powrotu do sprawności?

Z tego, co zrozumiałem na pół roku odpuścić muszę ciężary, ale popierdółki i aeroby mogę wykonywać już jakieś 2-4 tygodnie po operacji.

Czy kogoś tutaj szyto bez siatki, bo taki jest pierwszy pomysł mojego chirurga? Da radę po tym dźwigać większe ciężary, czy nie bardzo?
Ostatnio zmieniony przez Borkow66 Pon Maj 07, 2012 9:27 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Pon Maj 07, 2012 7:51 pm     

Z tego co pamiętam Wolf miał taką i po operacji sobie radzi,tylko nie wiem czy jego opieka medyczna może się równać z twoją :P
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
Borkow66 

SOGI: 15558

MASTER
NO PAIN - NO GAME

Pomógł: 30 razy
Wiek: 42
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 2206
Skąd: Poland
  Wysłany: Pon Maj 07, 2012 9:28 pm   Re: Przepuklina  

napek napisał/a:
Witam,

Czeka mnie zabieg usunięcia przepukliny w kresie białej.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?
Czy miał jakiś plan/harmonogram powrotu do sprawności?

Z tego, co zrozumiałem na pół roku odpuścić muszę ciężary, ale popierdółki i aeroby mogę wykonywać już jakieś 2-4 tygodnie po operacji.

Czy kogoś tutaj szyto bez siatki, bo taki jest pierwszy pomysł mojego chirurga? Da radę po tym dźwigać większe ciężary, czy nie bardzo?



mialem kolege ktory mial zapalenie otrzewnej i po zalozeniu siatki zabroniono mu jakiegokolwiek wysilku fizycznego bo siadka moze sie rozejsc a miesnie proste brzucha moga zaczac sie rozchodzic. ja bym tam mega uwazal teraz z jakimkolwiek wysilkiem we wczesnym stadium rekonwalestecncji.
_________________
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Pon Maj 07, 2012 10:04 pm     

Ja jestem gotowy poczekać. Chciałbym to zrobić raz, a dobrze - dlatego zastanawiam się, czy nie nalegać na tę siatkę. Podobno szansę nawrotu z nią są dużo mniejsze i po rekonwalescencji normalnie ludzie trenują.
 
 
       
lysy 

SOGI: 5104

MASTER

Pomógł: 15 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1534
Skąd: Poland
  Wysłany: Śro Maj 23, 2012 3:09 pm     

ja miałem zabieg zaszycia przepukliny około pępkowej i pęknięcia kresy troche powyżej pępka.9 maja miałem zabieg i jak narazie nic nie robie.
miałem wszytą siatke do obu przepuklin (o ile wiem to jeden kawałek na obie dziury) i lekarz twierdzi że jeszcze 2-3 miesiące powinienem sobie odpuścić mocniejszy wysiłek fizyczny,wszystkie ruchy szarpane i mocniejsze napinanie mięśni brzucha.
tak to ze szwami wyglądało.
teraz mam zdjęte i jak będę zmieniał opatrunek to wstawię fote.
mam dyskomfort w tym miejscu gdzie jest siatka i cały czas mnie tam coś trzyma.

DSC00424.JPG
Plik ściągnięto 199 raz(y) 243,61 KB

 
 
 
       
napek 

SOGI: 3340

profesjonalista

Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 943
  Wysłany: Śro Maj 23, 2012 7:28 pm     

lysy napisał/a:
ja miałem zabieg zaszycia przepukliny około pępkowej i pęknięcia kresy troche powyżej pępka.9 maja miałem zabieg i jak narazie nic nie robie.
miałem wszytą siatke do obu przepuklin (o ile wiem to jeden kawałek na obie dziury) i lekarz twierdzi że jeszcze 2-3 miesiące powinienem sobie odpuścić mocniejszy wysiłek fizyczny,wszystkie ruchy szarpane i mocniejsze napinanie mięśni brzucha.
tak to ze szwami wyglądało.
teraz mam zdjęte i jak będę zmieniał opatrunek to wstawię fote.
mam dyskomfort w tym miejscu gdzie jest siatka i cały czas mnie tam coś trzyma.


Moja była mała, więc siatki nie dostałem. Dyskomfort miałem ok. 2-3 dni, ale usłyszałem, że biegać mogę właściwie już od razu. Żebym wstrzymał się przez ok. 6 miesięcy od aktywności, która zwiększać będzie cisnienie w tłoczni brzusznej(?). Ale oczywiście, inne rozmiary tych przepuklin i inne rodzaje.

Kuruj się, zdaje się, że nawrót po przepuklinie z siatką zdarza się raz na 1/140 albo 1/1400 przypadków.
 
 
       
lysy 

SOGI: 5104

MASTER

Pomógł: 15 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1534
Skąd: Poland
  Wysłany: Czw Maj 24, 2012 12:50 pm     

ja też miałem mieć bez siatki ale lekarz stwierdzić miał czy to się da zrobić w trakcie zabiegu.ja mu od razu dupe trułem o siatke żeby wstawił.
jak pytałem ostatnio ile moge podnosić to powiedział że nie ma reguły.dla jednego będzie to 3kg a dla drugiego 20-30 kg nie zaszkodzi.ale jednak przestrzegał przed zbyt wczesnym porywaniem się na trening.twierdził że minimum 5 tygodni po zabiegu w moim przypadku nie powinienem robić nic.

też zdrowia życzę i szybkiego powrotu do normalnego życia ;)
 
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13