Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Nie Lut 14, 2010 4:50 pm     

jor5 a od czego Ci ta przepuklina wywaliła?,bo mój ziomek też ma teraz to samo.Ostatnio trochę o tym czytałem ale nie znalazłem klarownej odp. jak sie jej ustrzec.
 
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Nie Lut 14, 2010 5:06 pm     

martwy ciag... mialem slabszy dzien i podczas podnoszenie ciezaru przegielo mi odcienek ledzwiowy kregoslupa... juz jest w duzo lepiej... we wtorek bede mial wyniki rtg czy nie ma jakiejs przepukliny jadra miazdzystego krazka miedzykregowego czy dyskopatii;/ licze, ze bedzie dobrze... do tego czulem bol okolic lewej pachwiny i bolalo mnie lewe jadra... wiec poszedlem na usg i wyszlo mi, ze mam 12mm otwor w okolicach lewego kanalu pachwinowego i jeszcze mam szanse odpowiednim treningiem i dieta to zasklepic i uchronic sie przed operacja... dostalem 2 tygi totalnej abstynencji wysilkowej i potem 6 tyg cwiczen jedynie w odciazeniu kregoslupa(w poziomie) (wszystko z pasem), na malych ciezarach, basen, specjalny zestaw cwiczen na dolna czesc miesni brzucha i miesien piramidowy m.in. rowerek/nozyce w lezeniu unoszenie nog w lezeniu ze skretami itp... dieta na plus aby organizm mial jak sie regenerowac z duza iloscia warzyw... czyli normalny zestaw jak podczas rekonwalescencji w takim wypadku... po 6 tyg mam sie zglosci na kontrole...

aby uchronic sie przed przepuklina uzywa sie wlasnie pasa... duza czesc osob mysli, ze to po to aby chronilo kregoslup... nic bardziej mylnego... pas zaciskany mocno aby wspomoc cala powiez brzuszna...

lekarz mi powiedzial, ze wlasnie dzieki temu, ze mialem pas nie musze byc od razu operowany i nie wylazla mi przepuklina na wierz i skonczylo sie na rozerwaniu tkanki na 12mm poprzez nadmierne cisnienie tloczni brzusznej spowodowane ponadprzecietnym wysilkiem fizycznym, co jest jeszcze na tym etapie neutralne... do naprawienia...

pzdr!
 
 
 
       
matinaszek 

SOGI: 224

świerzak

Wiek: 35
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 168
  Wysłany: Nie Lut 14, 2010 5:22 pm     

ja brzuch robię od około roku co 2-3 dzień i właśnie z naciskiem na dolne partie, unoszenie nóg,nożyce,podciąganie kolan do klatki piersiowej,wiec mam nadzieje ze to mnie w jakiś sposób ustrzeże od przepukliny,ale z tym pasem przy ćwiczeniach to raczej rzadko w moim przypadku.Po twojej odp. teraz będę miał pas zawsze na uwadze.Jor5 szybkiego powrotu do normalnych treningów życzę.
 
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Nie Lut 14, 2010 5:32 pm     

lepiej dmuchac na zimne wiec przy ciezszych seriach zawsze miejcie pas...

dzieki i powodzenia:)

pzdr!
 
 
 
       
tomczer17
[Usunięty]

SOGI: 52


  Wysłany: Pon Lut 15, 2010 7:24 am     

dobrze jest nosic niby caly czas pas,nie tylko przy martwym i tgo typu cwczeniach. zapobiega to nadmiernemu rozwojowi gorsteu miesniowego w kolo brzucha. czyli jednym slowem nie bedzie waskiej talii (V). tylko umiesnione po bokach. ale to przez lata cwiczec ze sporymi ciezarami
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Pon Lut 15, 2010 4:29 pm     

to jest fakt... glupio to moze wygladac jak czlowiek bedzie robil unoszenie sztangielek stojac z pasem, ale zdrowie najwazniejsze... pamietajcie o tym i nie popelniajcie cudzych bledow...


dzisiaj odebralem wyniki badan kregoslupa i na szczescie nie mam zadnych uszkodzen:D

niedlugo rozpoczne treningi "rehabilitacyjne"... w koncu lato tuz tuz:D

pzdr!
 
 
 
       
BigCityLover

SOGI: 7221

MASTER
Born sinner


Pomógł: 17 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1957
  Wysłany: Pon Lut 15, 2010 6:20 pm     

ja miałem również początki przepukliny pachwinowej, miesiąc dwa unikałem ciągów i przysiadów ale wszystko inne ćwiczyłem normalnie obecnie nie odczuwam już żadnego dyskomfortu.
_________________
"Więcej warta jest wolność
każda, niż klatka w szmaragdach"
 
 
       
donpitbull

SOGI: 3289

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 1651
  Wysłany: Pon Lut 15, 2010 8:52 pm     

ja mam tam uważam, że na ciągi, przysiady pas należy zakładać na ostatnie najcięższe serie.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
 
 
       
tomczer17
[Usunięty]

SOGI: 52


  Wysłany: Pon Lut 15, 2010 8:54 pm     

ja dla bezpieczestwa zakladam pas na wszystkie serie. procz rozgrzewkowej 50-60kg
 
 
       
czikenus 

SOGI: 2288

profesjonalista

Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 773
  Wysłany: Wto Lut 23, 2010 10:09 pm     

tzn zrobiles koci grzbiet w ledzwiowce? wlasnie ja mialem kiedys troche problemow z kregoslupem zanim zaczelem cwiczyc. Potem jak cwiczylem to z miesiaca na miesiac mnie bolal mniej w ledzwiu az do calkowitego uzdrowienia..tylko teraz jesli choc troche mnie przegnie w ledzwiowce to potem mnie boli z kilka dni..poza tym jest ok bo w siadach trzymam technike i plecy ida prosto w mc tak samo tylko w mc musze pilnowac zeby przerywac serie jesli czuje ze prostowniki sa wykonczeniu..pas zakladam tylko przy dla mnie ciezkich seriach czyli jak macham ze 140;p
 
 
       
JOR5 

SOGI: 1698

MASTER
Trener Osobisty

Pomógł: 35 razy
Wiek: 35
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 2625
Skąd: JG
  Wysłany: Śro Lut 24, 2010 9:58 pm     

kregoslup juz prawie odzyskal sprawnosc... do konca marca bede jak nowka... tylko mam stan przed przepuklinowy... mam do zabliznienia 12mm otwor pachwinowy i gdyby nie pas przepuklina murowana, a tak mam otwor, ktory wciaz jest jeszcze neutralny... jak sie uda to zabliznic treningiem i dieta to uchronie sie przed operacja...

walczymy...
 
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11