Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
PanParowka 

SOGI: 25

zawodowiec


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 209
  Wysłany: Sob Sie 08, 2009 6:33 pm   Oddawanie krwi a siłownia.  

Witam,
Lato w pełni, a mnie naszła ochota by komuś pomóc przez oddanie honorowo krwi ;) Ostatnio robiłem to w wojsku dobrych kilka lat temu. Mam do was pytanie, czy takie oddanie powiedzmy 450ml krwi jakoś negatywnie odbiję się na formie na siłowni? Wiadomo, że nie pójdę na siłownie dnia następnego tylko 2-3 dni po fakcie. Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym temacie? Pozdrawiam chłodno :cool: bo ciepło to byłby masochizm obecnie :-D
 
 
       
SpAiro_

SOGI: -8664

MASTER
OF HARDCORE


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 2891
Skąd: Obecnie IRL
  Wysłany: Sob Sie 08, 2009 7:48 pm     

W wojsku również o to pytałem, odpowiedział mi jakiś lekarz, że jeśli z rana mam pobranie, to na następny dzień wieczorem, śmiało już mogę iść machać sztangą... Ale i tak się nie skusiłem na te wstrętne igły :mrgreen:
 
 
       
tomczer17
[Usunięty]

SOGI: 52


  Wysłany: Śro Sie 12, 2009 11:31 am     

napewno sie odbije jakos. wkoncu miec pol litra krwi a nie miec to roznica. troche czasu chyba mija zanim sie wyrówna wszystko
 
 
       
Litwin81 

SOGI: 509

MASTER


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 1752
Skąd: Gdynia
  Wysłany: Śro Sie 12, 2009 1:12 pm     

Lekarze wojskowi to specjalna kategoria konowałów :P Przez całą służbe miałem 4 komisje które nic nei wykazały,dopiero w cywilu dzięki internetowi sam sobie diagnoze postawiłem :D Co do krwi,to ze 3 dni dobrze odpocząć,pamietam jak sam rano oddałem a po południu na siłke poszedłem,dosłownie padaka,jakby nei było ok.15%mniej czerwonych krwinek które tlen roznoszą.
_________________
Marszałek Piłsudski:
Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.


..."Lepiej umrzeć na stojąco,niż żyć na kolanach"...
 
 
 
       
siusiak

SOGI: 370

zawodowiec

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 370
  Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 7:42 pm     

jestem honorowym dawca krwi ( oddalem juz 7 l a ida mi juz 24lata ) i z doswiadczenia wiem, ze 3 razy w roku to dobra opcja jak ktos jest aktywny fizycznie. Najlepiej isc wypoczetym ( 2 dni przed oddaniem krwi odpuscic aktywnosc fizyczna ) ja mam tak, ze uzylony jestem zwlaszcza na lapach struny sa dosyc widoczne przyslowiowo mozna grac na nich jak na gitarze zwlaszcza w miejscu zgiecia ramienia wiec do badania krwi babka zawsze sie podnieca, ze gumki nie zacisnie bo nie potrzeba, ale na samo pobranie juz tam zapinaja. Zreszta w krwiodastwie zawsze jak jestem to jest maly stres i ogolnie adrenalina dziala i twardy jak skala jestem a to nie jest wskazane. Po pobraniu dobrze jest nie zgrywac kozaka i trzymac opatrunek tamujac wyciek krwi i ogolnie odpoczac zjesc cala czekolade wypic napoj. Po oddaniu najlepiej wyluzowac 2 dni minimu z kazdym sportem ( jak juz mowie biore pod uwage takich ludzi co czynnie uprawiaj sport a nie amatorow ). Warto tez przylozyc lod po pobraniu jak jest mozliwosc nawet kilka godzin po zlagodzi obrzek.
 
 
       
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

theme by chariot.pl
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11